33. Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj przeżywamy 33 niedzielę zwykłą. Dzisiaj o godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna,  o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 różaniec za zmarłych.

2. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek – wspomnienie Bł. Salomei, zakonnicy

wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

środa – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patroni muzyki kościelnej. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich chórzystów.

piątek – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika

sobota – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung – Lac, Kaplana i Towarzyszy

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata oraz wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Mszę Świętą w intencji wszystkich kolejarzy i ich rodzin odprawimy w sobotę o godz. 18.00.

2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00 uroczyście poświęcimy opłatki, które Pan Organista i Pan Kościelny zaniosą do naszych domów na stół wigilijny. Poświęcony w kościele parafialnym opłatek jest wyrazem jedności nie tylko naszych rodzin, ale również wyrazem jedności naszej parafii. Dlatego wraz
z opłatkami przekazujemy wszystkim rodzinom życzenia świąteczne i noworoczne. Prosimy o życzliwe przyjęcie pana Organisty i Kościelnego, którzy są pracownikami naszej parafii i przez cały rok wiernie nam służą. Panowie rozpoczną rozprowadzanie opłatków od jutrzejszego dnia.

3. Dyrekcja i Rada Rodziców naszego Zespołu Szkół dziękują za zaangażowanie się wszystkich  w tegoroczną akcję „Znicz”, z której dochód przeznaczony jest na doposażenie szkoły i pomoc dzieciom. Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu Msza Święta w kaplicy bł. Jana Pawła II będzie odprawiona w intencjach zgłoszonych przez wiernych.

5. W kancelarii należy w tym tygodniu potwierdzić udział w pielgrzymce do Włoch i złożyć kwotę 500 zł. na opłaty lotniskowe.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+ Anastazję Dybaś, Stanisława Radwana, Marię Kosman, Józefa Tokarza, Antoniego Szewczyka

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

INTENCJE18 listopada