33. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 33 niedzielę zwykłą. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 różaniec za zmarłych i Msza święta wieczorna. Po Mszy Świętej przy kościele można nabyć kolejny numer naszego parafialnego czasopisma „Przemienienie”. W przyszłą niedzielę  przy kościele odbędzie się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Makowie Podhalańskim. Dochód przeznaczony będzie na cel misyjny. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusa i akt poświęcenia.

poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

wtorek wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

środa wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

czwartek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

piątek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej

sobota wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika

3. W dniach od 6 – 8 grudnia (tj. od piątku do niedzieli) nasza parafia organizuje wyjazd dla młodzieży licealnej i z trzecich klas gimnazjum do Bukowiny Tatrzańskiej na „adwentowe formatowanie duchowe”. Jest to propozycja trzydniowego wypoczynku w górach połączonego ze wspólną modlitwą. Koszt wyjazdu to 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do końca listopada. Więcej informacji u ks. Józefa.

4. Na pielgrzymkę do Rzymu zamówiony został w naszej parafii drugi autobus. Zachęcamy do zgłaszania się na wyjazd.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się przy kościele zbiórka ofiar (do puszek) na pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach.

+ Jadwigę Bednarczyk

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.