33. Niedziela Zwykła

1 Dzisiaj 33. Niedziela Zwykła. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nieszpory za zmarłych.

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży.

poniedziałek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

wtorek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

środa – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

czwartek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

piątek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

sobota – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Również w przyszłą niedzielę na stoisku przed kościołem  będzie można nabyć książkę o biskupie Albinie Małysiaku pt. „Z pastorałem i humorem” oraz film „Z wiarą na głęboką wodę”. Będziemy także gościć autorów książki i filmu, którzy podzielą się swoim świadectwem o tej wyjątkowej postaci Kościoła krakowskiego.

4. W środę nasza parafia udaje się na nocne czuwanie do Łagiewnik. Można się jeszcze zapisać w kancelarii. W sobotę odbędzie się pielgrzymka do Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie w ramach dziękczynienia za kanonizację. Msza Święta w Centrum będzie odprawiona o godz. 17.00. Wyjazd z naszej parafii będzie o godz. 15.00. Na ten wyjazd również można się jeszcze zapisać w kancelarii.

5. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Rity. Jak w ubiegłym miesiącu, przed kościołem można będzie nabyć róże.

6. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00 uroczyście poświęcimy opłatki, które Pan Organista i Pan Kościelny zaniosą do naszych domów na stół wigilijny. Poświęcony w kościele parafialnym opłatek jest wyrazem jedności nie tylko naszych rodzin, ale również wyrazem jedności naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie pana Organisty i Pana Kościelnego, którzy są pracownikami naszej parafii. Panowie rozpoczną rozprowadzanie opłatków od jutrzejszego dnia.

7. Serdecznie zapraszamy na samolotową pielgrzymkę szlakiem Sanktuariów Maryjnych Francji i Hiszpanii. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 28.04 – 05.05.2015 roku. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 3090 zł od osoby.

8. Stowarzyszenie Moto – Łaje Motocykliści Dzieciom pragnie poinformować, że podczas koncertu charytatywnego „Baciary dla Lenki Cholewy” zebrano kwotę 41 389 zł 06 gr. Za pomoc i zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

9. Starsza pani zgubiła aparat słuchowy zapakowany w czarne etui. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt z kancelarią.

intencje 16.11.