33 Niedziela Zwykła

1. Obchodzimy 33 Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży. O godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św.
O godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 Różaniec z wypominkami jednorazowymi. O godz. 18.00 zapraszamy do Sali „Stodoła” na projekcję filmu: pt. „Niebo istnieje naprawdę.” Opowieść o chłopcu, który odbył tajemniczą wyprawę do nieba. Wstęp wolny. Przed kościołem do nabycia kolejny numer naszego parafialnego miesięcznika: „Przemienienie.” A w nim: foto – relacje z życia parafii i wiele bardzo ciekawych artykułów.

Wtorek (17 listopad) – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Środa (18 listopad)Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Czwartek (19 listopad) – Wspomnienie bł. Salomei, dziewicy

Piątek (20 listopad) – Wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera

Sobota (21 listopad) – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

3. We wtorek (17 listopada) w godzinach od 10.00 – 12.00 Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Makowie Podhalańskim ogłasza nabór na stanowiska opiekunów do Gminnego Domu Seniora „Wigor”. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Świetlicy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury  w Makowie.

4. W środę (18 listopada) po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej z całej parafii.

5. W najbliższą niedzielę (22 listopada) o godz.17.00 odprawimy comiesięczne nabożeństwo do św. Rity. Od godz. 16.00 będzie możliwość zakupienia róż, oraz książek i modlitewników poświeconych św. Ricie.

6. Za tydzień w niedzielę (22 listopada) w naszym sanktuarium po Mszach św. będą zbierane pieniądze dla 10 – letniego Mateusza ze Sułkowic na zabieg ratujący jego życie. Chłopiec choruje na poważną wadę serca, dlatego za każdą ofiarę składamy serdeczne: „Bóg Zaplać !”

7. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz serdecznie zaprasza  22 listopada (niedziela) na wspólną modlitwę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Zapisy  na wyjazd i  informacje w kancelarii parafialnej. Koszt: 20 zł.

8. Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Koło” w Zawoi informuje, że od połowy grudnia zostaną otwarte Warsztaty Terapii Zajęciowej w Juszczynie (przy Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym w Juszczynie)

† † † †

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Anastazja Urbańska (lat 87), Wojciech Rawski (lat 76), Bogdan Płachta (lat 50),
Józef Marusiński (lat 85)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj  im wieczne spoczywanie…