33 Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy 33 Niedzielę Zwykłą. Na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcimy opłatki które Pan Organista i Pan Kościelny zaniosą do naszych domów w całej parafii na stół wigilijny. Poświęcony w kościele parafialnym opłatek jest wyrazem jedności nie tylko naszych rodzin, ale również wyrazem jedności naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Organisty i Pana Kościelnego , którzy są pracownikami naszej parafii. Panowie rozpoczną rozprowadzanie opłatków od jutrzejszego dnia.  O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 różaniec za zmarłych z wypominkami i wieczorna Msza Święta.. Przed Kościołem będzie możliwość nabycia kolejnego numeru parafialnego miesięcznika „Przemienienie”.

Poniedziałek ( 20 listopada) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kaplana

Wtorek ( 21 listopada) – wspomnienie Ofiarowania NMP

Środa ( 22 listopada) – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Czwartek (23 listopada) – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika

Piątek (24 listopada ) – wspomnienie świetych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

Sobota ( 25 listopada) – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

3. Przez cały miesiąc listopad: w niedzielę o godz.16.30, w tygodniu o godz.17.30 modlimy się za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych ofiarując w ich intencji część Różańca św.

4. W poniedziałek o godz. 17:00 (z parkingu koło Sanktuarium) wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie parafialne. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

5. W środę 22 listopada o godz. 18:00 odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż i pamiątek związanych z postacią świętej.     Od godz. 17:30 będziemy odczytywać prośby składane pod figurą świętej Rity i przesłane drogą elektroniczną.

6..  W sobotę 25 listopada o godz. 18:00 Msza Święta o Boże Błogosławieństwo dla wszystkich Kolejarzy, Emerytowanych Kolejarzy i ich rodzin.

7.. Organizacje zrzeszające seniorów z Gminy Maków Podhalański zapraszają wszystkich seniorów na II Gminną Senioriadę która odbędzie się w dniu 23 listopada (cwartek ) na Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Makowie o godz. 14:00.

+Władysławę Ceremuga (lat 89), + Edwarda Malczewskiego (lat 66)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.