34 Niedziela – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20 XI 2011

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego i święto patronalne Akcji Katolickiej. Po każdej Mszy Świętej wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia Chrystusowi Królowi Wszechświata. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O 16.30 różaniec w intencji zmarłych.

Dzisiaj przy kościele można nabyć nasz parafialny kalendarz na nowy rok w cenie 13 zł. Zysk ze sprzedaży będzie przeznaczony na renowację Sanktuarium.

Dzisiaj można również nabyć listopadowy numer „Przemienienia”.

Po Mszach Świętych o godz. 8.00, 9.30 i 11.00 będzie zorganizowana kwesta na pomoc w leczeniu chorego na białaczkę chłopca z naszego dekanatu. Kwestować będą koledzy z klasy.

poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

czwartek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

3. W czwartek o godz. 15.00 adoracja eucharystyczna, a o godz. 17.00 Msza Święta w kaplicy bł. Jana Pawła II w intencjach zgłoszonych przez wiernych. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Roraty odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 6.45, a w kaplicach we wtorek o godz. 16.00.

5. We wtorek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Pana organisty, chóru parafialnego oraz scholi z okazji wypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej.

W piątek o godz. 18.00 z racji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej o godz. 18.00 Msza Św. w intencji kolejarzy i ich rodzin.

++++++++++++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Józefa Maka

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Intencje mszalne:

Intencje 20. list