Przejdź do treści

34 Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym wspominamy św. Cecylię – dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej. O godz. 17.00 Msza św. w intencji chóru parafialnego i Pana Organisty. Od godz.16.00 możliwość zakupienia róż, oraz książek i modlitewników poświęconych św. Ricie. Nabożeństwo do św. Rity na Mszy św. o godz. 17.00. W dniu dzisiejszym można złożyć dobrowolna ofiarę dla ratowania zdrowia Mateusza ze Sułkowic. Zbiórka i wyjazd do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie o godz. 15.00 na parkingu przy schodach.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek (23 listopad) – Wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika

Wtorek (24 listopad)Wspomnienie św. męczenników: Andrzeja Dung – Lac Kaplana i towarzyszy

Środa (25 listopad) – Wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy, męczennicy

3. W środę (25 listopada) o godz. 18.00 Msza św. w intencji kolejarzy, emerytowanych kolejarzy i ich rodzin.

4. Za tydzień, w niedzielę (29 listopada) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent. Roraty w Sanktuarium odprawiać będziemy o godz.6.45. W kaplicach: w Grzechyni: we wtorek o godz. 16.00, na Dolnym Makowie: w poniedziałek o godz. 16.00.

5. Dyrektor Zespołu Szkół w Grzechyni serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Panem Józefem Bogaczem autorem książki „Gdy Grzechynię dzieliła granica” Spotkanie odbędzie się w dniu 27 listopada o godzinie 16.30 w Zespole Szkół w Grzechyni.

6. Od przyszłej niedzieli (29 listopada) rozpoczniemy rozprowadzanie świec Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych płonie świeca Caritas. Dzięki niej corocznie dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Syrii i Irak.

† † † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

Śp. Jadwigę Wójcik (lat 88)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj  jej wieczne spoczywanie…

Intencje Mszalne

 

Skip to content