34. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Bożemu Sercu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nieszpory za zmarłych. Dzisiaj na stoisku przed kościołem  można nabyć książkę o biskupie Albinie Małysiaku pt. „Z pastorałem i humorem” oraz film „Z wiarą na głęboką wodę”. Gościmy również autorów książki i filmu, którzy podzielą się swoim świadectwem o tej wyjątkowej postaci Kościoła krakowskiego.

W przyszłą niedzielę przy kościele będzie można złożyć ofiarę na pomoc w leczeniu Lenki Cholewy.

poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i towarzyszy.

wtorek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki kolejarzy. O godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji kolejarzy i ich rodzin.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Roraty będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach w Grzechyni – we wtorek o godz. 16.00, w Dolnym Makowie – w poniedziałek o godz. 16.00. W każdą niedzielę adwentu o godz. 16.30 odprawiane będą nieszpory adwentowe.

4. W naszej parafii prowadzone będzie darmowe poradnictwo prawne przy Klubie Seniora w każdy czwartek od godz. 16.00 – 18.00, w sali „Stodoła”.

5. Dyrekcja Zespołu Szkół w Makowie i Rada Rodziców serdecznie dziękują za wsparcie tegorocznej Akcji Znicz. Dochód przeznaczony zostanie na modernizację szatni szkolnej oraz na pomoc dzieciom.

6. Od przyszłej niedzieli przy kościele i w kancelarii będą rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W kancelarii można nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium.

7. Do dnia 3 grudnia należy wpłacić pierwszą ratę w wysokości 800 zł na pielgrzymkę do Sanktuariów Europy.

+ Józefa Spyrkę lat 67, Jana Smolenia lat 51, Józefa Czarniaka lat 88 i Janinę Szkolnik lat 76

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.