4 niedziela adwentu

20 XII 2009

1. Dzisiaj przeżywamy 4 niedzielę adwentu. O godz. 16.30 odprawimy nieszpory.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w roratach w ostatnich dniach adwentu.

Dzisiaj przy kościele można nabyć jeszcze świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

2. We wtorek w naszej parafii przeżywać będziemy dzień spowiedzi adwentowej. Spowiedź trwać będzie od godz. 9.00 – 12.00 (z półgodzinną przerwą o godz. 10.30) i od godz. 14.00 – 17.00  (z półgodzinną przerwą
o godz. 15.30).

Apelujemy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami.

3. Do chorych, których nie odwiedzamy z okazji pierwszych piątków, udamy się w środę od godz. 9.00. Prosimy chorych i starszych zgłaszać w kancelarii.

W środę w restauracji „Orfeusz” o godz. 14.00 odbędzie się Wieczerza Wigilijna dla osób samotnych.

W parafii zgłoszono 50 rodzin, którym chcemy pomóc z okazji świąt. Gdyby ktoś miał życzenie pomóc, to
w poniedziałek będzie wystawiony w kościele kosz na dary.

W środę można będzie zabrać z kościoła „Światełko Betlejemskie”, które przyniosą nasi harcerze.

4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Gdy nadejdzie Święty Wieczór, Noc i Dzień Bożego Narodzenia zgromadzimy się najpierw na modlitwie z Pismem Świętym, na łamaniu opłatkiem i posiłku przy wigilijnym stole. Zachęcamy gorąco do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej.

Pasterki w kaplicach o godz. 22.00. O północy wspólnie przywitamy Narodzonego Chrystusa w czasie uroczystej, koncelebrowanej Pasterki. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Dom Samotnej Matki.
O godz. 23.30 zapraszamy na Jutrznię.

5. W Pierwszy i Drugi dzień Bożego Narodzenia Msze Święte w Sanktuarium i w kaplicach odprawiać będziemy w porządku niedzielnym. W piątek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. W Święto św. Szczepana po Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie owsa. O godz. 12.30 Msza Święta chrzcielna. Składka z drugiego dnia Bożego Narodzenia przeznaczona jest tradycyjnie na Papieski Uniwersytet.

7. Opłatek parafialny odbędzie się 24 stycznia (niedziela) o godz. 15.00 w Sali „Stodoła”. W tym roku
o przygotowanie opłatka prosimy mieszkańców Dolnej Białki.

8. W niedzielę 27 XII o godz. 9.30 w Szkole w Grzechyni odbędą się Jasełka. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Kolędnicy misyjni w pójdą Grzechyni po świętach, a w Makowie w Święto św. Szczepana, w Niedzielę
Św. Rodziny i w poniedziałek 28 grudnia.

+++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Józefa Głuszka i Jana Marka

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.