4. Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj 4 niedziela adwentu. O godz.  o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 16.30 nieszpory adwentowe. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w świąteczną akcję pomocy potrzebującym rodzinom. Za dar serca dziękujemy.

2. Jutro ostatni dzień adwentu. Zapraszamy do udziału w roratach, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie byli. Jutro spowiadać będziemy do godz. 10.00 z przerwą od 7.30 do 8.00.

3. W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. Gdy nadejdzie Święty Wieczór, Noc i Dzień Bożego Narodzenia zgromadzimy się najpierw na modlitwie z Pismem Świętym, na łamaniu opłatkiem i posiłku przy wigilijnym stole. Zachęcamy gorąco do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach. Zadbajmy  o religijny charakter wieczerzy wigilijnej.

Pasterki w kaplicach o godz. 22.00. O północy wspólnie przywitamy Narodzonego Chrystusa w czasie uroczystej, koncelebrowanej Pasterki. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Dom Samotnej Matki.  O godz. 23.30 zapraszamy na Jutrznię. Do asysty na Pasterce zapraszamy Zawiązek Podhalan.

4. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte odprawiamy jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie (Świętopietrze).

W środę Święto św. Szczepana. Msze Święte odprawiać będziemy jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcenie owsa. O godz. 13.00 uroczysta Msza święta chrzcielna. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

5. W czwartek święto św. Jana Apostoła. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 poświęcenie wina. W piątek Święto św. Młodzianków Męczenników.

6. W tym tygodniu adoracja w kaplicy Miłosierdzia Bożego będzie w czwartek i w piątek. W czwartek  o godz. 17.00 Msza Święta w kaplicy bł. Jana Pawła II w intencjach zgłoszonych przez wiernych, a w piątek o godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego Msza Święta w intencji zmarłych.

7. W czwartek rozpoczynamy wizytę duszpasterską (kolędę). Odwiedzając wiernych w ich domach pragniemy wspólnie się modlić i udzielić błogosławieństwo. Istotą wizyty duszpasterskiej jest wspólne spotkanie oraz modlitwa. Dlatego prosimy, by w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy.

Porządek kolędy:

27 XII czwartek od godz. 9.00

ks. Proboszcz – Grzechynia: os. Zajdówka, Wicherkówka

ks. Grzegorz – Grzechynia: os. Sulkówka, os. Malikówka, os. Polakówka Górna, os. Witkówka, os. Tochówka, os. Działy.

ks. Józef – Dolny Maków os. Polana, os. Działy Makowska, os. Jasnochowa, domy przy ul. Wolności.

28 XII piątek od godz. 9.00

ks. Proboszcz – Grzechynia, os. Zagrody na Kamieńcu, os. Polakówka Dolna, os. Mikutówka, os. Boskówka, os. Petkówka.

ks. Dariusz – Grzechynia, 28 grudnia – od 9:00 – os. Carhla, os. Drwale, os. Betleje, os. Zajdy, os. Łazy, os. Za Górą, os. Dwór.

ks. Józef – Dolny Maków, os. Pyrowa, os. Rabowa, domy przy ul. Wolności.

29 XII sobota od godz. 9.00

ks. Grzegorz – Grzechynia, os. Bałosówka, os. Kowalówka

ks. Dariusz – os. Zarąbki Grzechyńskie, os. Szczepanówka, os. Cyganówka.

ks. Józef – os. Zgudy, os. Deje, os. Snozy, os. Polana, os. Nowaki, os. Skupniówka, os. Wilkówka.

intencje mszalne