Przejdź do treści

4. Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj 4 niedziela adwentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nieszpory adwentowe. Przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece będziemy rozprowadzać jeszcze w poniedziałek w dniu spowiedzi. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w roratach w ostatnich dniach adwentu.

Przy kościele rodzice rozprowadzają kalendarze szkolne na nowy rok. Ofiary przeznaczone są na potrzeby szkoły.

2. W poniedziałek 23 grudnia w naszej parafii będzie dzień spowiedzi adwentowej

spowiedź

od 9.00 – 12.00 i od 15.00 do 19.00

z półgodzinną przerwą o godz. 10.30 i 17.00.

3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Gdy nadejdzie Święty Wieczór, Noc i Dzień Bożego Narodzenia, zgromadzimy się najpierw na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, na łamaniu opłatkiem i posiłku przy wigilijnym stole. Zachęcamy gorąco do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej.

O północy wspólnie przywitamy Narodzonego Chrystusa w czasie uroczystej, koncelebrowanej Pasterki. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Dom Samotnej Matki. O godz. 23.30 zapraszamy na Jutrznię. Do asysty na Pasterce zapraszamy Zawiązek Podhalan. Pasterki w kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie odprawimy o godz. 22.00.

W środę uroczyście świętować będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze, czyli utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

4. W czwartek w drugi dzień świąt obchodzić będziemy Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcenie owsa. Składka z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 śpiewał będzie zespół regionalny „Zbyrcok” z Juszczyna. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna.

5. W piątek Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 18.00 poświęcenie wina. W sobotę Święto Świętych Młodzianków Męczenników, dzieci zamordowanych na rozkaz króla Heroda.

5. Po świętach rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska jest okazją do indywidualnego spotkania z księdzem i duszpasterzy z rodzinami. Pragniemy wszystkim nieść Boże błogosławieństwo i wspólnie modlić się, dlatego prosimy, by w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy.

Porządek kolędy:

piątek 27 grudnia

Maków Dolny – os. Pyrowa, Rabowa, domy przy ul. Wolności –

od godz. 9:00 – ks. Proboszcz

Grzechynia – os. Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Nowaki, Skupniówka, Wilkówka –

od godz. 9:00 – ks. Dariusz

Grzechynia – os. Carhla, Drwale, Betleje, Zajdy, Łazy, Za Górą –

od godz. 9:00 – ks. Józef

sobota 28 grudnia

Grzechynia os. Zarąbki Grzechyńskie, Szczepankówka, Cyganówka –

od godz. 9:00 – ks. Grzegorz

Grzechynia – os. Bałosówka, Kowalówka –

od godz. 9:00 – ks. Dariusz

Grzechynia – os. Sulkówka, Malikówka, Polakówka Górna, Witkówka, Tochówka, Działy –

od godz. 9:00 – ks. Józef

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Ryszarda Klimowskiego i Krystynę Baliczek

intencje mszalne

Skip to content