4. Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy 4 niedzielę Adwentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nieszpory adwentowe. Przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece będziemy rozprowadzać jeszcze we wtorek, w dniu spowiedzi. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w roratach w ostatnich dniach adwentu, o godz. 6.45.

Dzisiaj można nabyć kolejny numer parafialnego czasopisma „Przemienienie”. W środku dodatek: Modlitwy przy wigilijnym stole i porządek wizyty duszpasterskiej w naszej parafii.

Grupa młodzieżowa „Winnica Słowa Bożego” działająca przy naszej parafii serdecznie zaprasza na spektakl adwentowy pt. „Brakujący element”. Przedstawienie odbędzie się dzisiaj, w sali „Stodoła” w godzinach: 15.30, 18.00 i 20.00. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.

2. Poniedziałek, 22 grudnia, to dzień, w którym, jak co miesiąc, w sposób szczególny w naszym sanktuarium czcimy świętą Ritę. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencjach powierzanych wstawiennictwu św. Rity. Po Mszy św. poświęcenie róż i nabożeństwo przed figurą Świętej. Możliwość zakupienia róż od godz. 17.00

3. We wtorek 23 grudnia w naszej parafii będzie dzień spowiedzi adwentowej. Księża spowiadać będą od 9.00 – 12.00 i od 14.00 do 18.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.30 – 11.00 i  15.30- 16.00. Komunia Święta będzie rozdzielana co 15 min.

4. W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Gdy nadejdzie Święty Wieczór, Noc i Dzień Bożego Narodzenia, zgromadzimy się najpierw na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, na łamaniu opłatkiem i posiłku przy wigilijnym stole. Zachęcamy gorąco do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej.

O północy wspólnie przywitamy Narodzonego Chrystusa w czasie uroczystej, koncelebrowanej Pasterki. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Dom Samotnej Matki. O godz. 23.30 zapraszamy na Jutrznię. Do asysty na Pasterce zapraszamy Zawiązek Podhalan. Pasterki w kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie odprawimy o godz. 22.00.

W czwartek świętować będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy Św. w Sanktuarium, jak w każdą niedzielę. O godz. 16.30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory.  Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze, czyli utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie. W kaplicy w Grzechyni Msza Św. o godz. 8.15 a w Dolnym Makowie o godz. 9.30.

5. W piątek, w drugi dzień Świąt obchodzić będziemy Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcenie owsa. Składka z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 gościć będziemy zespół regionalny „Zbyrcok” z Juszczyna. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna.

6. W sobotę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 18.00 poświęcenie wina.

7. Nasza parafia w dniach 13 – 23 sierpnia przyszłego roku organizuje wakacyjną pielgrzymkę samolotową do Portugalii i Hiszpanii (11 dni). W programie Lizbona, Fatima i najpiękniejsza część Hiszpanii – Andaluzja. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej oraz w kancelarii i na parafialnej stronie internetowej.

8. Po świętach rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska jest okazją do indywidualnego spotkania z księdzem i duszpasterzy z rodzinami. Pragniemy wszystkim nieść Boże błogosławieństwo i wspólnie modlić się, dlatego prosimy, by w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy.

Porządek kolędy:

Sobota 27 grudnia

1. Maków Dolny os. Mędralowa, Sarnowa i domy przy ul. Wolności od godz. 9.00

2. Grzechynia – os. Carhla, Drwale, Betleje, Zajdy, Łazy, Za Górą od godz. 9:00

+ Józefę Surzyn (lat 88) i + Jana Piątka (lat 89)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje 21.12