4 Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy 4 niedzielę Adwentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece będziemy rozprowadzać jeszcze w środę, w dniu spowiedzi. Kartki Świąteczne z wizerunkiem naszego Sanktuarium do nabycia w kancelarii parafialnej. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w roratach w ostatnich dniach adwentu, o godz. 6.45. Dzisiaj można nabyć kolejny numer parafialnego czasopisma „Przemienienie”, w którym znajdziemy: Modlitwy przy wigilijnym stole i porządek wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. O godz. 18.00 zapraszamy do Sali Stodola na seans filmowy „Narodzenie”. Film, który na pewno pomoże nam głębiej przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia. Wstęp wolny.

2. Wtorek, 22 grudnia, to dzień, w którym, jak co miesiąc, w sposób szczególny w naszym sanktuarium czcimy świętą Ritę. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencjach powierzanych wstawiennictwu św. Rity. Po Mszy św. poświęcenie róż i nabożeństwo przed figurą Świętej. Możliwość zakupienia róż oraz książek poświęconych św. Ricie od godz. 17.00

3. W środę 23 grudnia w naszej parafii będzie dzień spowiedzi adwentowej. Księża spowiadać będą od  9.00 – 12.00 i od 14.00 do 18.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.30 – 11.00 i  15.30- 16.00. Komunia Święta będzie udzielana co 15 min.

4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Gdy nadejdzie Święty Wieczór, Noc i Dzień Bożego Narodzenia, zgromadzimy się na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, na łamaniu opłatkiem i posiłku przy wigilijnym stole. Zachęcamy gorąco do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej.

O północy wspólnie przywitamy Narodzonego Chrystusa w czasie uroczystej, koncelebrowanej Pasterki. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Dom Samotnej Matki. O godz. 23.30 zapraszamy na Jutrznię. Do asysty na Pasterce zapraszamy Zawiązek Podhalan. Pasterki w kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie odprawimy o godz. 22.00. W piątek  świętować będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy Św. w Sanktuarium, jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze, czyli utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie. W kaplicy w Grzechyni Msza Św. o godz. 8.15 a w Dolnym Makowie o godz. 9.30.

5. W drugi dzień Świąt (sobota) obchodzić będziemy Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcenie owsa. Uroczystość tego dnia uświetni zespół regionalny „Zbyrcok” z Juszczyna. Składka z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna.

6. Po świętach rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska jest okazją do indywidualnego spotkania z księdzem i duszpasterzy z rodzinami. Pragniemy wszystkim nieść Boże błogosławieństwo i wspólnie modlić się, dlatego prosimy, by w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy.

7. Opłatek parafialny zorganizowany przez mieszkańców Grzechyni odbędzie się 10 stycznia (niedziela) w Sali „Stodola” o godz.16.00. bilety w cenie 15 zł. do nabycia w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy!

† † † † †

+ Mirosława Krzyśków (lat 54 )

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.