4 Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy 4 niedzielę Adwentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W kancelarii można nabyć Kartki Świąteczne z wizerunkiem naszego Sanktuarium. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w roratach w ostatnich dniach adwentu, o godz. 6.45. Po Mszy św. w Kaplicy w Grzechyni Rada Rodziców zaprasza na kiermasz świąteczny, który obędzie się w budynku szkoły w Grzechyni. Przy naszym Sanktuarium trwa kiermasz prac bożonarodzeniowych wykonanych przez osoby niepełnosprawne z Domu Pomocy Społecznej w Makowie.

Dzisiaj można nabyć kolejny numer parafialnego czasopisma „Przemienienie”, w którym znajdziemy między innymi: Sianko na stół wigilijny,  porządek wizyty duszpasterskiej w naszej parafii i wiele ciekawych artykułów. Za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki z minionego numeru otrzymują Państwo:  Katarzyna Wójcik, Anna Marek, Marek Marian, Patrycja  Czaja, Dominik Witek, Gratulujemy zwycięzcom. Po nagrody prosimy zgłosić się do zakrystii.

2. Czwartek, 22 grudnia, to dzień, w którym, jak co miesiąc, w sposób szczególny w naszym sanktuarium czcimy świętą Ritę. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencjach powierzanych wstawiennictwu św. Rity. Po Mszy św. poświęcenie róż i nabożeństwo przed figurą Świętej. Możliwość nabycia  róż oraz pamiątek poświęconych św. Ricie od godz. 17.00.

3. W piątek 23 grudnia w naszej parafii będzie dzień spowiedzi adwentowej. Księża spowiadać będą od 9.00 – 12.00 i od 14.00 do 17.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.30 – 11.00 i  15.30- 16.00. Komunia Święta będzie udzielana co 15 min.

4. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Gdy nadejdzie Święty Wieczór, Noc i Dzień Bożego Narodzenia, zgromadzimy się na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, na łamaniu opłatkiem i posiłku przy wigilijnym stole. Zachęcamy gorąco do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej.

O północy wspólnie przywitamy Narodzonego Chrystusa w czasie uroczystej, koncelebrowanej Pasterki. Razem z nami będzie modlił się zespół Regionalny ”Zbyrcok”
z Juszczyna. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Dom Samotnej Matki. O godz. 23.30 zapraszamy na Jutrznię. Do asysty na Pasterce zapraszamy Zawiązek Podhalan
z rodzinami.  Pasterki w kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie odprawimy o godz. 22.00.

W niedzielę  świętować będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy Św.
w Sanktuarium, jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze, czyli utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie. W kaplicy w Grzechyni Msza Św. o godz. 8.15 a w Dolnym Makowie o godz. 9.30.

5. W drugi dzień Świąt (poniedziałek) obchodzić będziemy Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcenie owsa. Składka z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna.

6. Po świętach rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska jest okazją do indywidualnego spotkania z księdzem i duszpasterzy z rodzinami. Pragniemy wszystkim nieść Boże błogosławieństwo i wspólnie modlić się, dlatego prosimy, by w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy.

7. Dziękując ks. Kardynałowi za Jego 11 – letnią posługę dla naszej Diecezji pragniemy 5 stycznia (czwartek) o godz. 16.00 udać się do Niego z coroczną kolędą . Zapraszamy całą parafię do wspólnego wyjazdu, szczególnie dzieci i młodzież, a o przygotowanie inscenizacji prosimy Mieszkańców Makowa Dolnego.

8. Opłatek parafialny zorganizowany przez mieszkańców Makowa Centrum odbędzie się 15 stycznia (niedziela) w Sali „Stodola” o godz.16.00. bilety w cenie 15 zł. do nabycia w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy!

9. W poniedziałek (19 grudnia) swoje imieniny obchodzi ks. Dariusz. Księdzu Dariuszowi życzymy zdrowia i wszelkich łask Bożych.

†  †  †

+ Kazimierza Górskiego (lat  86), Kazimierza Zachariasza (lat 78), Tomasza Cygana (lat 42), Danutę Borową (lat 47)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.