4. Niedziela Adwentu

1. Dziś 4 Niedziela Adwentu. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16:00 rozpoczniemy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity, odmawiając część różańca świętego we wszystkich złożonych intencjach. O godz. 17:00 Uroczysta Msza Święta  a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 16:00 będzie możliwość nabycia róż. Zachęcamy do nabycia pierwszego numeru naszego czasopisma parafialnego „Echo Sanktuarium”, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów i zdjęć, modlitwę przy stole wigilijnym  oraz porządek wizyty duszpasterskiej.  Przepraszamy za błędy które mogły się pojawić, ponieważ została wydrukowana wersja sprzed korekty.

W poniedziałek i wtorek roraty o godz. 6:30. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2. Kalendarz liturgiczny

Wtorek  (24 grudnia) – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte w tym dniu 6:30 i 8:00.

Gdy nadejdzie Święty Wieczór, Noc i Dzień Bożego Narodzenia, zgromadzimy się na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, na łamaniu opłatkiem  i posiłku przy wigilijnym stole. Zachęcamy gorąco do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej. O północy wspólnie przywitamy Narodzonego Chrystusa w czasie uroczystej, koncelebrowanej Pasterki. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Dom Samotnej Matki.
O godz. 23.30 zapraszamy na Jutrznię. Do asysty na Pasterce zapraszamy Zawiązek Podhalan oraz Polanę Makowską  z rodzinami.

Pasterki w kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie odprawimy o godz. 22.00.

Środa  ( 25 grudnia) Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy Św.  w Sanktuarium, jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze, czyli utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Przed Sanktuarium będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszek na pomoc dla sierot z Syrii.

Czwartek ( 26 grudnia) – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 będzie modlił się z nami Zespół Regionalny „Zbyrcok”, po Mszy Świętej poświęcenie owsa. Składka z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna.

Piątek ( 27 grudnia) – Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Poświęcenie wina na Mszach Świętych o godz. 8:00 i 18:00.

Sobota ( 28 grudnia) – Święto Świętych Młodzianków, męczenników

3. W poniedziałek w naszej parafii będzie dzień spowiedzi adwentowej. Księża spowiadać będą od 9.00 – 12.00 i od 14.00 do 17.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.30 – 11.00 i  15.30- 16.00.Komunia Święta będzie udzielana co 15 min.

4. Burmistrz Makowa Podhalańskiego oraz ks. Proboszcz Tadeusz Różałowski  zapraszają  23 grudnia o godz. 10:00 na spotkanie wigilijne na makowskim Rynku. Niech w to poniedziałkowe przedpołudnie zapanuje rodzinna atmosfera, w której łamiąc się opłatkiem podzielimy się swą życzliwością, składając sobie dobre życzenia, a w naszych sercach zagoszczą spokój i radość.

5. Opłatek parafialny odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godz. 16:00 w Sali Stodoła. O przygotowanie opłatka prosimy mieszkańców Grzechyni.

6. Po świętach rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Wizyta duszpasterska jest okazją do indywidualnego spotkania z duszpasterzami. Pragniemy wszystkim nieść Boże błogosławieństwo i wspólnie modlić się, dlatego prosimy, by w miarę możliwości w kolędzie uczestniczyli wszyscy domownicy.

7. Światło Betlejemskie na stół wigilijny będzie można zabrać w poniedziałek (cały dzień)  i wtorek ( do godz. 12:00)  od Ołtarza Serca Pana Jezusa.

8. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 15 600 zł Bóg zapłać.

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Annę Gaździńską (lat 80), + Bogumiłę Madej (lat 69)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie

Porządek wizyty duszpasterskiej:

Piątek 27 .12.2019

Ks. Proboszcz – od godz. 9:00 – Grzechynia – os. Sulkówka, Malikówka, Polakówka Górna, Witkówka, Tochówka, Działy

Ks. Dariusz – od godz. 9:00 – Maków Dolny – os. Pyrowa, Rabowa, domy przy ul. Wolności

Ks. Jacek – od godz. 9:00 – Grzechynia – os. Carhla, Drwale, Betleje, Łazy, Przechylisko,  Za Górą

Sobota 28 .12.2019

Ks. Proboszcz – od godz. 9:00 – Maków Dolny – os. Polana, Działy Makowskie

Ks. Dariusz – od godz. 10:00 – Grzechynia – os. Głowicówka, Szpakówka