4 niedziela adwentu

19 XII 2010

1. Dzisiaj przeżywamy 4 niedzielę adwentu. O godz. 16.30 odprawimy nieszpory. Przy kościele i  w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece będziemy rozprowadzać jeszcze w czwartek, w dzień spowiedzi.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w roratach w ostatnich dniach adwentu.

Przy kościele można nabyć prace wykonane przez podopiecznych Domu Samopomocy w Jordanowie.

2. W czwartek 23 grudnia w naszej parafii będzie dzień spowiedzi adwentowej. Księża spowiadać będą od 9.00 – 12.00 i od 14.30 do 18.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.30 i 16.00. Prosimy, by skorzystać ze spowiedzi przed Wigilią, ponieważ w Wigilię będziemy spowiadać tylko do godz. 10.00.

3. We wtorek od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których nie odwiedzamy na pierwsze piątki miesiąca.

4.  Dary dla ubogich do wtorku można składać w przygotowanym koszu przy ołtarzu Serca Jezusowego.

5. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Gdy nadejdzie Święty Wieczór, Noc i Dzień Bożego Narodzenia zgromadzimy się najpierw na modlitwie z Pismem Świętym, na łamaniu opłatkiem i posiłku przy wigilijnym stole. Zachęcamy gorąco do wspólnego śpiewania kolęd w rodzinach. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej.

Pasterki w kaplicach o godz. 22.00. O północy wspólnie przywitamy Narodzonego Chrystusa w czasie uroczystej, koncelebrowanej Pasterki. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Dom Samotnej Matki.
O godz. 23.30 zapraszamy na Jutrznię. Do asysty na Pasterce zapraszamy Zawiązek Podhalan.

Wigilia dla bezdomnych, ubogich i samotnych będzie we wtorek. Wigilię rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 15.00.

6. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte odprawiamy jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie (Świętopietrze).

7. W niedzielę wypada Święto Świętej Rodziny. W tym dniu czcimy również św. Szczepana, diakona i męczennika. Po Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie owsa. O godz. 13.00 uroczysta Masza Święta chrzcielna. W tym dniu składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

+++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Juliannę Dydziak, Stanisławę Igielską i Julię Toczek

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.