Przejdź do treści

4 Niedziela po Wielkanocy

1. Świętujemy dzisiaj 4 Niedzielę Wielkanocną  (Niedziela Dobrego Pasterza). Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający kwartalne dni modlitw w tej intencji. W naszej wspólnocie gościmy dziś kleryków Seminarium Duchownego z Krakowa, którzy razem z nami będą modlić się o nowe powołania do kapłaństwa. Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z klerykami dla młodzieży gimnazjalnej klas III, a po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z ministrantami i lektorami Oazą, oraz grupą młodzieżową: „Winnica Słowa Bożego”. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W dniu dzisiejszym w budynku OSP w Makowie w godzinach od 14.00 – 19.00 odbędzie się piknik charytatywny organizowany przez społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Makowie Podhalańskim. W ramach pikniku przewidziano wiele występów i atrakcji dla dzieci i dorosłych. Środki pozyskane w trakcie imprezy przeznaczone zostaną na plac zabaw dla dzieci. Zachęcamy do zakupu kolejnego numeru parafialnego miesięcznika „Przemienienie”, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, felietonów oraz barwnych fotorelacji z życia naszej parafii. Za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki z zeszłego numeru nagrody otrzymują: Wiesław Skupień, Anna Marek, Michał Wicherek, Zofia Wójcik i Anna Kowaliczek. Gratulujemy wygranej. Po nagrody prosimy zgłosić się do zakrystii.

2. Kalendarz liturgiczny:

Sobota (23 kwiecień)Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

3. W środę (20 kwietnia) o godz. 18.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży klas III gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

4. W piątek (22 kwietnia) o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. połączoną z nabożeństwem do św. Rity. Od godz. 17.00 w kruchcie kościoła można nabyć róże.

5. W przyszłą niedzielę (24 kwietnia) na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy świętować Jubileusze małżeńskie (25 i 50 lat małżeństwa). Jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej. Po Mszy św.

o godz. 17.00 zapraszamy do Sali „Stodoła” na projekcję filmu pt. „Bóg nie umarł.”. Film dla każdego współczesnego „niewiernego Tomasza”. Wstęp wolny.

6. Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim ogłasza nabór do Szkoły ponadgimnazjalnej  w kierunkach: Technik Usług Fryzjerskich, Technik Geodeta, Technik Technologii Drewna, oraz nowość: Technik Przemysłu Mody. Trwa również nabór do bezpłatnej Szkoły Policealnej dla dorosłych w zawodach: Technik Usług Kosmetycznych oraz Asystent Osoby Niepełnosprawnej. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

7. W trwającym roku miłosierdzia, nasza parafia została zaproszona o prowadzenie Adoracji Najświętszego Sakramentu w Krakowie – Łagiewnikach w dniu 21 kwietnia (najbliższy czwartek). Zapisy na wspólny wyjazd do Łagiewnik w kancelarii parafialnej.

† † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Kryzsytofa Piwowarcyzka (lat 57), Helenę Surzyn (lat 97), Zdzisława, Kazimierza Nowaka (lat 72), Mariannę Kubasiak – Demków (lat 77)

 

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Intencje Mszalne

 

 

Skip to content