4. Niedziela Wiekiego Postu

1. Dzisiaj obchodzimy czwartą niedzielę Wielkiego Postu (laetare). Po Sumie o godz. 11.00 droga krzyżowa, o godz. 13.00 uroczysta Msza Święta na „roczki”, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta wieczorna. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcimy książeczki dla dzieci z klas II z całej parafii. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 16.00 i o godz. 17.15. W kaplicach
w Dolnym Makowie i Grzechyni w piątki o godz. 15.00.

3. Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim ogłasza zapisy dzieci do przedszkola, oddziałów „zerowych” oraz klas I Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2013/2014. Zapisy przyjmowane będą od 18 III 2013 do 12 IV 2013 w sekretariacie szkoły w godzinach od 9.00 do 14.00. Szczegółowe informacje o zapisach oraz druki do pobrania w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej.

Trwają zapisy na rok szkolny 2013/2014 do bezpłatnej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Dolnym Makowie do klas I-VI oraz oddziału Przedszkolnego (dzieci w wieku 3-6 lat). Szkoła kształci wychowując w duchu wartości katolickich, troszczy się o rozwój każdej sfery osobowości: intelektualnej, moralnej i duchowej.

4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.30 i 11.00 prowadzona jest kampania, której celem jest szerzenie wiedzy na temat transplantologii oraz promocja oświadczeń woli w tym względzie.

5. Zarząd Rady Osiedla w Makowie Dolnym zaprasza na coroczne sprawozdawcze zebranie , które odbędzie się dnia 17 III 2013 o godz. 10.30 w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzą Księża Sercanie. Program w gablocie ogłoszeń oraz do zabrania przy wyjściu z kościoła. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy drogę krzyżową na Makowską Górę.

7. Czciciele Krwi Chrystusa w Makowie Podhalańskim zapraszają wszystkich chętnych na krajobrazową pielgrzymkę do Doliny Chochołowskiej połączoną z nawiedzeniem Sanktuarium na Krzeptówkach i w Ludźmierzu. Pielgrzymka odbędzie się 6 kwietnia o godz. 9.00. Zapisy u p. Małgorzaty Barcik lub p. Ewy Zaręba.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy

+ Stanisława Głoda

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.