4. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj obchodzimy 4 Niedzielę po Wielkanocy. O godz. 9.30 Msza Święta w intencji strażaków z całej gminy, o godz. 11.00 w intencji uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 i za zm. ks. infułata Stanisława Czartoryskiego (patrona Gimnazjum), o godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta wieczorna w intencji pielgrzymów, którzy byli na kanonizacji św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII.

środa święto św. Macieja, Apostoła

piątek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

3. We wtorek o godz. 18.00 odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, któremu będzie przewodniczył ks. prałat Tadeusz Dziedzic, proboszcz parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie Łagiewnikach. O przygotowanie asysty prosimy pielgrzymów. Intencje na Mszę zbiorową przyjmujemy w kancelarii.

4. W czwartek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się próba liturgiczna dla dzieci z klas III z całej parafii. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczyście obchodzić będziemy rocznicę pierwszej Komunii dzieci z klas III.

5. Nasza parafia organizuje wyjazd dla młodzieży licealnej i z III klas gimnazjum do Bukowiny Tatrzańskiej w dniach od 23 do 25 maja (od piątku wieczorem do niedzieli). Są to ostatnie w tym roku szkolnym młodzieżowe dni skupienia, w czasie których będziemy zgłębiać tajniki lectio divina. Zachęcamy do wyjazdu. Koszt – 50 zł. Zapisy u p. Danuty Łopuch i u ks. Józefa.

6. W niedzielę 18 maja w Skawicy przy pomniku św. Jana Pawła II odbędzie się uroczystość dziękczynna za kanonizację: „Podbabiogórze pamięta, dziękuje”. Na zakończenie uroczystości dla św. Jana Pawła II zaśpiewa Magda Anioł.

7. Nasza parafia organizuje dziewięciodniową pielgrzymkę dziękczynną za kanonizację do Rzymu. Pielgrzymka planowana jest w dniach 24 IX – 2 X tego roku. Koszt – 1 890 zł

+ Mariannę Jędrzejak lat 97

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.