4. Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy 4 Niedzielę po Wielkanocy. O godz. 9:30  Msza Święta w intencji strażaków Gminy Maków i ich rodzin. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 dzieci klas IV Szkoły Podstawowej będą przeżywać Pierwszą Rocznicę Komunii Świętej.   O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz.. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza Święta. Jest to druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest  na cele inwestycyjne naszej parafii. Przed kościołem można nabyć miesięcznik „Cuda i łaski” poświęcony Matce Bożej Makowskiej. Miesięcznik został wydany z okazji 40-stej Rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek (13 maja) – wspomnienie NMP z Fatimy. O godz. 16:00  rozpoczniemy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie odmawiając pierwsza i drugą cześć różańca świętego. O godz. 17:00 wspólne śpiewanie pieśni Maryjnych. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Święta a po niej trzecia część różańca świętego i procesja z figurą MB Fatimskiej. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia świec i lampionów procesyjnych. O asystę prosimy Lektorów i Grupę Apostolską. Intencje na Msze Święta zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

Wtorek (14 maja )święto św. Macieja, apostoła

Czwartek (16 maja )święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika głównego patrona Polski

3. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18:00 młodzież klas 7, 8 i III Gimnazjum z całej parafii złoży prośby do ks. Biskupa o udzielenie Sakramentu Bierzmowania.

4.  W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:00 będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej  dzieci klas III SP z całej parafii. Próby dla dzieci odbędą się we wtorek i środę i piątek  o godz. 16:00 a spowiedź w sobotę od godz. 9:00 do 11:00.

5. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

6. Na pielgrzymkę do Grecji w dniach 08.08 – 15.08.2019 są jeszcze 3  wolne miejsca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. W niedzielę 26 maja na Mszy Świętej o godz. 9:30 będziemy przezywać Jubileusze Małżeńskie ( 25, 50, 60 i 65 lat). Czcigodnych Jubilatów zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

8. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje, że w związku z przebiegiem trasy XXVII Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym w dniu 18 maja w godz. 10.00 do 12.30

9. W tym tygodniu nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego ze względu na czyszczenie posadzki w Sanktuarium.

10. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości  11 450 zł. Bóg zapłać.

† † †

+Jana Rączkę(lat 88), +Krystynę Wicherek(lat 75), + Irenę Wolczko(lat 92),

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci