4. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj obchodzimy 4 niedzielę wielkanocną. Dzisiaj o godz. 11.00 w uroczysty sposób świętować będziemy Jubileusze małżeńskie. O gody. 15.00 w kaplicy odprawimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.30 nieszpory. O godz. 17.00 Msza Święta w intencji pielgrzymów udających się do Fatimy i Santiago de Compostella.

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej uroczyście odprawimy nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie po wieczornej Mszy Świętej.

3. Kalendarz liturgiczny

wtorek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

środa – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej, głównej Patronki Polski. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 9.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny.  Po Mszy przemarsz do Miejsc pamięci w Makowie.

piątek – wspomnienie św. Floriana, męczennika

sobota – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

4. Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, w sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą, a także w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W piątek o godz. 16.00 Msza Święta dla dzieci.

Spowiedź Święta w kaplicach: w Grzechyni – w poniedziałek o godz. 15.30. Po spowiedzi Msza Święta. W Dolnym Makowie – we wtorek o godz. 15.00. Po spowiedzi Msza Święta.

Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną: W Grzechyni – w piątek od godz. 9.00, w pozostałej części parafii – w sobotę od godz. 9.00.

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

W kancelarii parafialnej i u ks. Grzegorza można zaopatrzyć się w płytę z nagraniem tegorocznego Misterium Męki Pańskiej. W komplecie jest również płyta ze zdjęciami z Misterium. Cena kompletu wynosi 10 zł. (aktorzy i współtworzący misterium płytę otrzymują gratis).

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło w naszej parafii. Dziękujemy również portalowi powiatsuski24.pl za promocję naszego Misterium i przygotowanie nagrania.

Informujemy, że po zapłaceniu wszelkich kosztów związanych z przygotowaniem Misterium, z ofiar składanych przez widzów pozostało 1320 zł, która to kwota została przekazana parafii. Bóg zapłać.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Jana Wciślaka, Jana Bałosa

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.