4. Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj 4 niedziela Wielkiego Postu. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna.  O godz. 16.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci – o godz. 16.00, a o godz. 17.15 – dla młodzieży i dorosłych. W niedziele Droga Krzyżowa zaraz po Mszy Świętej o godz. 11.00. Droga krzyżowa w Grzechyni i w Dolnym Makowie w piątek o godz. 15.00. Dzisiaj o godz. 14.30 Droga Krzyżowa na Wzgórze Pamięci w Dolnym Makowie, a po wieczornej Mszy Świętej na Osiedlu.

Przed kościołem można nabyć baranki wielkanocne i kartki świąteczne w kancelarii. Po Mszy Świętej można również nabyć kolejny numer „Przemienienia”.

2. Codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 8.30 do 17.45 w kaplicy Miłosierdzia Bożego odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji jest możliwość skorzystania  z sakramentu pokuty w godzinach 14.00 – 15.00.

W piątki o godz. 15.00 w kaplicy odprawiamy Mszę Świętą wspólną w intencji zmarłych. Intencje za zmarłych można zgłaszać w kancelarii.

3. Jutro w liturgii obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie dzień imienin naszego pana kościelnego. Panu Józefowi życzymy zdrowia  i opieki świętego Patrona.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się premiera tegorocznego Misterium Męki Pańskiej pt: „Przyjdźcie do Mnie, a Ja was pokrzepię”. Kolejne przedstawienia odbędą się w dniach 26 – 31 III (od poniedziałku do soboty) o godz. 18.00. Bilety można odebrać dzisiaj w kancelarii parafialnej.

5. Jutro udajemy się do Częstochowy na parafialne czuwanie. Wyjazd o godz. 17.00 spod schodów.

6. Sołtys Grzechyni informuje, że dzisiaj o godz. 16.00 w Szkole w Grzechyni odbędzie się zebranie mieszkańców wsi.

7. Kolejność peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w Grzechyni: Carhla, Drwalówka, Zajdówka Górna, Betleje, Łazy, Zagórze, Zagrody Mędralowe, Mędralówka, Kowalówka, Bałosówka, Działy, Tochówka, Witkówka, Polakówka Górna, Malikówka, Sulkówka.

8. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej w Sali „Stodoła” odbędzie się spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Andrzeja Kruziela i Józefa Wicherka

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne: