4. Niedziela Wielkiego Postu

1. Obchodzimy 4. Niedzielę Wielkiego Postu (niedziela Laetare). Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.00 uroczyście pobłogosławimy nowych lektorów dla naszego dekanatu. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie odprawiona droga krzyżowa, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dzisiaj przed kościołem można nabyć baranka na stół wielkanocny w ramach corocznej akcji Caritas. W kancelarii można nabyć kartki wielkanocne, a także okolicznościowe medale z racji kanonizacji bł. Jana Pawła II. Dzisiaj przy kościele można złożyć ofiarę do puszek dla Lwowskiego Seminarium.

2. W środę 2 kwietnia o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski i chwilę modlitwy w godzinie, kiedy bł. Jan Paweł II 9 lat temu przeszedł do Domu Ojca.

3. tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie w czasie Mszy Świętych, a także w piątek od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 16.00 w piątek Msza Święta, dlatego w piątek będzie tylko jedna droga krzyżowa o godz. 17.15.

Okazja do spowiedzi w kaplicach: w Grzechyni w poniedziałek o godz. 15.00 i w Dolnym Makowie – w poniedziałek o godz. 16.00.

W sobotę po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w Grzechyni – w piątek od godz. 9.00, w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00. Bardzo prosimy, by w tym  tygodniu  zgłosić również chorych i starszych, których zwyczajnie nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, gdyż nie będzie już dodatkowych odwiedzin chorych przed świętami.

4. W przyszła niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Rekolekcje trwać będą do środy. W tym roku rekolekcje poprowadzą Ojcowie Bernardyni. Program rekolekcji jest zamieszczony w gablocie ogłoszeń, a także można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.

5. Droga Krzyżowa na Makowską Górę będzie odprawiona w Niedzielę Palmową po wieczornej Mszy Świętej. Natomiast Droga Krzyżowa na Osiedlu Tysiąclecia – we wtorek 8 kwietnia o godz. 18.30.

6. W dniu 6 kwietnia o godz. 14.30 na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawione nabożeństwo drogi krzyżowej. Przed nabożeństwem w kaplicy Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Informujemy, że premiera tegorocznego Misterium Męki Pańskiej pt. „Oto czynię wszystko nowe” odbędzie się 6 IV o godz. 19.15 w Sali „Stodoła”. Kolejne przedstawienia odbywać się będą od 7 – 12 IV o godz. 19.15. Bilety można odebrać w kancelarii.

8. Nasza parafia organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci w dniach 26 lipca do 4 sierpnia w Wapnicy k/ Międzyzdrojów. Informacje i zapisy u ks. Dariusza.

9. W dniu 5 IV o godz. 11.00 na Przełęczy Krowiarki będzie odprawiona Msza Święta Papieska.

10. Zawiadamia się mieszkańców Grzechyni, że w dniach 31 III do 1 IV (poniedziałek i wtorek) droga gminna od Zespołu Szkół w Grzechyni w stronę Osiedla Działy będzie zamknięta z uwagi na remont nawierzchni.

11. Dyrekcja Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Juszczynie serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny, który odbędzie się niedzielę 6 kwietnia 2014 roku przy naszym sanktuarium. Podczas kiermaszu będzie można nabyć ozdoby wielkanocne, kartki, palmy wielkanocne, wykonane przez wychowanków z pomocą terapeutów.  Dochód przeznaczony na działalność placówki.

12. Katechezy dla narzeczonych w najbliższą sobotę i niedzielę tj. 5 i 6 kwietnia.

+ Ryszarda Bałosa, Franciszkę Barcik i Helenę Śpiewla

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.