4. Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś świętujemy 4. Niedzielę Wielkiego Postu – „Laetare”. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 dokonamy obrzędu wprowadzenia i pobłogosławienia nowych ministrantów i lektorów dla naszej parafii. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa  w nabożeństwach pasyjnych. Drogi krzyżowe odprawiamy w piątki o godz. 16.00 i o 17.15. A także w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11.00. W kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest o godz. 15.00.

Dzisiaj po Mszach o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 13.00 będzie możliwość finansowego wsparcia ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Tarnawie Górnej. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na zakup windy, która jest niezbędna do funkcjonowania ośrodka.
O pomoc proszą rodzice zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Przed kościołem można nabyć baranka na stół wielkanocny w ramach corocznej akcji Caritas.
W kancelarii można nabyć kartki wielkanocne z wizerunkiem naszego Sanktuarium.

2. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień imienin ks. Józefa, a także naszego Pana Kościelnego. Solenizantom życzymy dobrego zdrowia, radości życia i wszelkich potrzebnych łask Bożych na dalsze lata życia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu.

3. Dyrektor Zespołu Szkół w Grzechyni ogłasza rekrutację na rok szkolny 2015/2016 do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej. Wniosek zgłoszenia dziecka jest dostępny w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej. O rozpoczęciu naboru na nowy rok szkolny informuje także Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego w Makowie Dolnym. Karty zapisu należy złożyć w sekretariacie do 15 kwietnia.

4. 21.03 (Sobota) o godz. 13.15 w Sali Stodoła odbędzie się promocja albumu „Ksiądz Kazimierz” z udziałem ks.Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Program:

14.30 droga krzyżowa prowadzona przez Duszpasterstwo Ludzi Pracy

15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego

15.20 Msza św. w intencji zmarłych kapłanów..ks.Kazimierza Jancarza i ks.Adolfa Chojnackiego

16.15 złożenie wiązanek i modlitwa przy grobie ks.Kazimierza Jancarza

5 22 marca przed naszym Sanktuarium zorganizowany zostanie kiermasz prac Wielkanocnych wykonanych przez mieszkańców DPS w Makowie Podhalańskim.

6. 22 marca o g. 14.45 na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. Natomiast Drogę Krzyżową na Makowską Górę odprawimy w Niedzielę Palmową, 29.03 po Mszy Świętej Wieczornej. Droga Krzyżowa na Osiedlu odbędzie się 30.03, (tj. Wielki Poniedziałek), po Mszy Św. wieczornej.

7.22 marca o godz. 17.00 odprawimy comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity. Możliwość zakupienia róż od godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy!

8. Kapłani z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzą chorych:

-Wielki Poniedziałek – Grzechynia od 9.00

– Wielki Wtorek – pozostała część parafii od 9.00

Osoby, których kapłani nie odwiedzają co miesiąc, należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

Intencje 15.03