4 Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś świętujemy 4 Niedzielę Wielkiego Postu – „Laetare”. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa  w nabożeństwach pasyjnych. Drogi krzyżowe odprawiamy w piątki o godz. 16.00 i o 17.15. A także w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11.00. W kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest o godz. 15.00.Od dnia dzisiejszego rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. We wtorek odbędzie się spowiedź rekolekcyjna od godz.9.00 – 12.00 z przerwą od godz. 10.30 – 11.00, oraz po południu od godz.14.30 – 18.00 z przerwą od 16.00 – 16.30.Przed kościołem można nabyć baranka na stół wielkanocny w ramach corocznej akcji Caritas. (program rekolekcji do pobrania w linku poniżej). 12 marca mija 4 lata odkąd w naszej parafii wprowadzona została całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkim włączającym się w to wielkie dzieło modlitewne składamy serdeczne Bóg Zapłać i zachęcamy do modlitwy adoracyjnej szczególnie w roku jubileuszowym Miłosierdzia. Przypominamy również o trwającym dziele Koronka za konających. Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia udostępniło numer telefonu: 505 060 205 i formularz na stronie: www.faustyna.pl do zgłaszania osób konających. Na ten numer należy wysyłać sms-y z podaniem imienia osoby, która odchodzi z tego świata, lub wypełnić odpowiedni formularz na stronie: www.faustyna.pl (link: Koronka za konających). Po otrzymaniu zgłoszenia system wyśle tę informację do osób, które w danym dniu i strefie czasowej zadeklarowały modlitewne czuwanie, a one, po otrzymaniu informacji z imieniem konającego, odmówią w jego intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2. W sobotę (12 marca) o godz. 18.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się premiera Wielkopostnego Misterium pt. „Wystarczy uwierzyć…”. Misterium będzie wystawiane przez cały tydzień do czwartku (17 marca). W niedzielę misterium będzie wystawiane w godzinach 14.00 i 18.00. W pozostałe dni  misterium wystawiamy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy! Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej.

3. 13 marca o godz. 14.45 na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. Natomiast Drogę Krzyżową na Makowską Górę odprawimy w Niedzielę Palmową ( 20 marca) po Mszy Świętej wieczornej.

4. W przyszłą niedzielę (13 marca) o godz. 9.30 pobłogosławimy nowych lektorów z naszego dekanatu, a o godz. 11.00 poświęcimy książeczki dla dzieci klas III SP.

5 Kapłani z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzą chorych w Wielki Wtorek od godz. 9.00. Osoby, których kapłani nie odwiedzają co miesiąc, należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

6. Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga” działające przy naszej parafii dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu akcji „Wiaderko prądu dla Ugandy” oraz za złożone ofiary w wysokości 2374 zł.

Program Rekolekcji wielkopostnych

Zaproszenie na Drogę Krzyżową na Górę Makowską