4 Niedziela Wielkiego Postu

1. Świętujemy dziś 4 Niedzielę Wielkiego Postu – „Laetare”. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Drogi krzyżowe odprawiamy  w piątki o godz. 16.00 i o 17.15, a także w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11.00. W kaplicach Drogi Krzyżowe odprawiane są w piątki o godz. 15.00. Po Mszach św. rozprowadzone zostanie kolejne wydanie naszego miesięcznika „Przemienienie”. Można w nim przeczytać wiele ciekawych artykułów, znaleźć fotorelacje z życia naszej parafii. W dzisiejszym wydaniu „Przemienienia” litania do św. Józefa. Nagrody za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki z poprzedniego numeru otrzymują: Genowefa Szewczyk, Jadwiga Maciążka, Jan Laskoś, Stefania Kuta, Patrycja Marek. Gratulujemy zwycięzcom. Po nagrody prosimy zgłosić się do zakrystii. Przed kościołem można nabyć baranka na stół wielkanocny w ramach corocznej akcji Caritas. W kancelarii parafialnej można nabyć kartki świąteczne z wizerunkiem naszego Sanktuarium.

2. W sobotę (1 kwietnia) o godz. 18.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się premiera Wielkopostnego Misterium pt. „Golgota”. Misterium będzie wystawiane przez cały tydzień do czwartku (6 kwietnia). W niedzielę misterium będzie wystawiane w godzinach 15.00 i 18.00. W pozostałe dni misterium wystawiamy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy! Bilety do nabycia dzisiaj przed kościołem. W pozostałe dni tygodnia w kancelarii parafialnej.

3. W niedzielę (2 kwietnia) na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym o godz. 14.15 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. Natomiast Drogę Krzyżową na Makowską Górę odprawimy w Niedzielę Palmową ( 9 kwietnia) po Mszy Świętej wieczornej.

4. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9.00 w Grzechyni w piątek (7 kwietnia). W pozostałej części parafii w sobotę (8 kwietnia) również od godz. 9.00.

5. Kapłani z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzą chorych, których nie odwiedzają z racji I piątków, w Wielki Poniedziałek od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

6. Zarząd Osiedla Maków Centrum organizuje w niedzielę (2 kwietnia) o godz. 15.00 w budynku Domu Kultury w Makowie zebranie mieszkańców Makowa Centrum.

7. Dyrekcja, Grono pedagogiczne oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół w Grzechyni serdecznie zaprasza na „Poranek z bajką” połączony z kiermaszem świątecznym, który odbędzie się w niedzielę (2 kwietnia) o godz. 9.30 w budynku Zespołu Szkół w Grzechyni

† † †

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

+ Jana Kaczmarczyka (lat 94), + Krzysztofa Natanka (lat 59)

Dobry Jezu a nasz Pani, daj im wieczne spoczywanie.