4 Niedziela Wielkiego Postu

14 III  2010

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na renowację naszego Sanktuarium. Po Sumie o godz. 11.00 Droga Krzyżowa. O 16.00 Gorzkie Żale.

O godz. 18.00 odbędzie się premiera Misterium „Przyjdźcie do mnie, a Ja was pokrzepię”. Kolejne przedstawienia będą się odbywać od 15 – 20 marca o godz. 18.00. W sobotę dodatkowo o godz. 15.00.

Dzisiaj o godz. 14.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się walne zebranie Zawiązku Podhalan.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: dla dzieci – o godz. 16.00, a o godz. 17.15 – dla młodzieży i dorosłych. W niedziele Droga Krzyżowa zaraz po Mszy Świętej o godz. 11.00. Droga krzyżowa w Grzechyni w piątek o godz. 15.15, a w Dolnym Makowie o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę, 21 III o godz. 18.00 odprawimy tradycyjną Drogę Krzyżową na Osiedlu.

Droga Krzyżowa na Makowską Górę będzie odprawiona w piątek 26 III.

3. W piątek wypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz Pan Kościelny. Dziękując za ofiarną pracę życzymy Panu Józefowi wielu łask Bożych i dobrego zdrowia.

4. Przed kościołem grupa charytatywna rozprowadza baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W kancelarii parafialnej można nabyć kartki świąteczne z widokiem naszego kościoła.

Przyszłą niedzielę młodzież z naszego Gimnazjum przed kościołem będzie rozprowadzała własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne Dochód przeznaczony jest na potrzeby Samorządu Uczniowskiego i Koła Misyjnego,

5. W Niedzielę Palmową po Sumie o godz. 11.00 odbędzie się konkurs na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę.

6. W czwartek po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie dla „Trójek klasowych” rodziców dzieci z klas III.

7. W nocy 20/21 III odbędzie się czuwanie w Łagiewnikach.

8. W sobotę 27 III o godz. 19.00 odbędzie się pierwsze spotkanie dla starszych pragnących się przygotować do bierzmowania.

9. W niedzielę 21 III o godz. 11.00 w uroczysty sposób przyjmiemy nowych ministrantów.

10. Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim ogłasza zapisy dzieci do przedszkola, oddziałów „zerowych” oraz klas I Szkoły Podstawowej na rok szkolny2010/2011. Zapisy będą przyjmowane od 15 III – 16 IV 2010 w sekretariacie szkoły w godzinach od 9.00 – 14.00.

11. Dzisiaj można nabyć nowy marcowy numer „Przemienienia”.

++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Henryka Bazińskiego, Marię Szpak, Bernadetę Wojewodzic,

Wandę Zemlik i Irenę Sarna

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.