4. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 4. niedzielę zwykłą. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 wręczenie nagród za najpiękniejsze lampiony roratnie wykonane własnoręcznie. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wieczorna Msza Święta o  godz. 17.00.

– wtorek, 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana, patrona wychowawców,

czwartek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej i XXVII Dzień Życia Konsekrowanego. Nasze Siostry Serafitki polecamy Panu Bogu na modlitwie i życzymy im dobrego zdrowia, wszelkich potrzebnych łask oraz radości na co dzień. Msze Święte w tym dniu odprawimy w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00 a w kaplicach w Dolnym Makowie i w Grzechyni o godz. 16.00. Poświęcenie gromnic będzie na każdej Mszy Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu będzie od godz. 10.30 do godz. 15.45. Składka z tego dnia jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00, od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16:00 Msza Święta. W piątek z racji prac porządkowych nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 8.30 a w sobotę od godz. 9:00 w pozostałej części parafii. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa w intencji Ojczyzny. Od godz. 17.30 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

4. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, z wdzięcznością za wieloletnią pracę w dziele katechizacji i wychowania, nadał naszemu ks. Proboszczowi kan. Tadeuszowi Różałowskiemu złoty Medal Ojca Świętego Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej.

5. W sobotę, 4 lutego, o godz. 10.00, katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w kaplicy św. Jana Pawła II.

6. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 10 – 11 lutego. W piątek, 10 lutego, rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę, 11 lutego, rozpoczęcie o godz.9.00. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej albo u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń.

7. Dwoje naszych wolontariuszy: Ewelina i Marek wybierają się z pomocą na placówkę misyjną do Kiabakari w Tanzanii. W niedzielę za tydzień do puszek przed naszym Sanktuarium będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na zakup leków dla ośrodka zdrowia i pomoc dla uczniów w tamtejszej szkole. Zebrane ofiary wolontariusze zawiozą do pracującego w Tanzanii misjonarza ks. Wojciecha Kościelniaka.

8. W przyszłą niedzielę, 5 lutego, na estradzie „Makowianka” obok OSP w Makowie Podhalańskim odbędzie się akcja charytatywna na „Pomoc dla Kamila”, ucznia klasy szóstej, który zmaga się z glejakiem nerwu wzrokowego i nerwowłókniakami. Przed naszym Sanktuarium będzie można nabyć domowe wypieki na ten sam cel. Szczegóły na plakatach.

9. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 700 zł. Bóg zapłać! Wywieziono kolejne 2 kontenery śmieci za kwotę 1.702 zł.

10. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii dlatego serdecznie dziękujemy za gościnność, serdeczność, otwarte domy i serca a także wszystkie słowa wsparcia oraz wspólną modlitwę.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Krystynę Gwiazdoń (76 lat), + Zbigniewa Kubika (85 lat), + Annę Radwan (89 lat),

+ Krystynę Głuszek (68 lat) i + Krzysztofa Jaworskiego (77 lat).

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci