4. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy czwartą niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00.

– Środa, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana,

– Piątek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej i 28. Dzień Życia Konsekrowanego. Nasze Siostry Serafitki polecamy Panu Bogu na modlitwie i życzymy im dobrego zdrowia, wszelkich potrzebnych łask oraz radości na co dzień. Msze Święte w tym dniu odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic będzie na każdej Mszy Świętej. Z racji Pierwszego Piątku Mszy Świętych w kaplicach nie będzie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 9.30 i potrwa   do godz. 16.00. Natomiast składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00, od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16:00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek, 2 lutego, od godz.  8.30 a w sobotę, 3 lutego, od godz. 9.00 w pozostałej części parafii. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz modlitwa w intencji Ojczyzny. Od godz. 17.15 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

4. Poświęcenie świec dla dzieci z klas trzecich z całej parafii odbędzie się w niedzielę, 4 lutego o godz. 11.00.

5. Nagrody za najpiękniejsze lampiony roratnie wręczymy w niedzielę, 4 lutego, o godz. 11.00.

6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii dlatego serdecznie dziękujemy za gościnność, serdeczność, otwarte domy i serca a także wszystkie słowa wsparcia oraz wspólną modlitwę. Mszę Świętą w intencji wszystkich przyjmujących odprawimy w niedzielę, 4 lutego, o godz. 13.00.

7. Informujemy, że w tym roku z powodów organizacyjnych nie będzie pielgrzymki na Maderę. Natomiast organizujemy samolotową pielgrzymkę śladami wczesnego chrześcijaństwa na Cypr w dniach 7 – 14 maja 2024. Koszt 5390 zł. Zapisy do dnia 25 lutego w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić 1500 zł zaliczki.

8. Na cele inwestycyjne parafii złożono ofiary w wysokości  7.200 zł i 500 euro. Bóg zapłać.