4. Niedziela Zwykła

1. Obchodzimy 4. Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj każdy z kapłanów odprawia Mszę Świętą w intencji rodzin odwiedzonych z wizytą duszpasterską. O godz. o 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się opłatek parafialny, przygotowany przez naszych parafian z Makowa Dolnego.

poniedziałekŚwięto Ofiarowania Pańskiego. Jest to XIX Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w tym dniu:  o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 18.00. W Grzechyni i w Dolnym Makowie o godz. 16.00. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne. Na każdej Mszy Świętej poświęcimy świece gromniczne – pamiętajmy o chrześcijańskim zwyczaju korzystania z nich w czasie nawałnic, burz a także przy umierających. O godz. 18.00 poświęcone zostaną świece, przyniesione przez dzieci klas II, a siostry zakonne odnowią swoje śluby.

wtorek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona osób cierpiących na różne schorzenia gardła. Na Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00,  zgodnie ze zwyczajem, będzie można przyjąć błogosławieństwo poświęconymi świecami.

czwartek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

piątek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 6.30 – 8.00 i od 17.30 – 18.00. W piątek spowiadać będziemy od godz. 15.00 – 18.00, o godz. 16.00 Msza Święta. Okazja do spowiedzi w Grzechyni i w Dolnym Makowie będzie w poniedziałek od godz. 15.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w piątek, w Grzechyni, od godz. 9.00 . W sobotę w pozostałej części parafii od godz. 9.00.

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

4. W przyszłą sobotę i niedzielę odbędą się katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych.

5. Na parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Hiszpanii pozostało jeszcze 6 wolnych miejsc.  Do końca lutego przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wpłata pierwszej raty – 550 zł. Gorąco Zapraszamy!

+ Edwarda Skupienia (lat 81)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Intencje 1 lutego