4 Niedziela Zwykła

1. Obchodzimy 4 Niedzielę Zwykłą. O godz. 9.30 siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr Serafitek i Sióstr Albertynek odnowią swoje śluby. Dzisiaj o godz. 11.00 odprawiona zostanie  Msza Święta w intencji rodzin które odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską. O godz. o 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 wspólne kolędowanie i Msza św. wieczorna.

Wtorek (2 luty)Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to XX Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w tym dniu:  o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 18.00. W Grzechyni i w Dolnym Makowie o godz. 16.00.

Składka z tego dnia przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne. Na każdej Mszy Świętej poświęcimy świece gromniczne – pamiętajmy o chrześcijańskim zwyczaju korzystania z nich w czasie nawałnic, burz, a także przy umierających. O godz. 18.00 poświęcone zostaną świece, przyniesione przez dzieci klas III.

Środa (3 luty) – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona osób cierpiących na różne schorzenia gardła. Na Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00,  zgodnie ze zwyczajem, będzie można przyjąć błogosławieństwo poświęconymi świecami.

Piątek (5 luty) – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

Sobota (6 luty) wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 6.30 – 8.00 i od 17.30 – 18.00. W piątek spowiadać będziemy od godz. 15.00 – 18.00, o godz. 16.00 Msza Święta. Okazja do spowiedzi w kaplicach: w Grzechyni w poniedziałek o godz.15.00 i w Dolnym Makowie w poniedziałek o godz.15.30 .Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w piątek, w Grzechyni, od godz. 9.00 . W sobotę w pozostałej części parafii od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

4. W przyszłą sobotę i niedzielę odbędą się katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych.

5. Dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim serdecznie zaprasza na „Ostatki Szkolne”, które odbędą się 07.02 (niedziela) o godz.14.00 w auli szkolnej na hali sportowej przy szkole. W programie przedstawienie, w którym wystąpią rodzice i nauczyciele, loteria fantowa, sprzedaż domowych wypieków i wiele innych ciekawych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

6. Na parafialną pielgrzymkę do Francji pozostało jeszcze 6 wolnych miejsc. Gorąco zapraszamy do skorzystania z oferty pielgrzymkowej!

† † †

+ Józefa Kudzię (lat 59)

Niech odpoczywa w pokoju z Tobą Panem aż na wieki, wieków Amen!