4 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś w Kościele 4 Niedzielę Zwykłą. O godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 opłatek parafialny.  Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Środa (31 styczeń) – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana

– Sobota  (3 luty) – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 zgodnie ze zwyczajem, będzie można przyjąć błogosławieństwo poświęconymi świecami.

3. W piątek (2 lutego) Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Porządek Mszy Świętych w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30 , 16:00 i 18:00. W kaplicach Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 8:00. Na każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia gromnic. Na Mszy Świętej o godz. 16:00 poświęcenie świec dla dzieci klas III z całej parafii. W tym to dniu przypada XXII Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 siostry Serafitki  i siostry Albertynki odnowią swoje śluby zakonne. Składka z tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Święta, dodatkowo w piątek od 6.30 do 8.00 i od 15:00 do 18:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od 9:00 a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi. We czwartek o godz. 15:00 Msza Święta w intencji kapłanów oraz zmianka tajemnic różańca świętego dla Róży  modlącej się o powołania.

5. W przyszłą sobotę i niedzielę ( 3 i 4 luty) katechezy dla narzeczonych.

6. Dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim serdecznie zaprasza na „Ostatki Szkolne”, które odbędą się w dniu 04.02.2018r. o godz. 14:00.

7. Dzisiaj przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na pomoc dla Szczepana Kachnica parafianina z Bieńkówki chorego na udar niedokrwienny pnia mózgu oraz z porażaniem 4 kończyn.

8. Rekolekcje dla Maturzystów organizowane przez Grupy Apostolskie RAM odbędą się w terminach:

I termin: 12-14 luty 2018

II termin: 19-21 luty 2018

w Spytkowicach. Koszt 100 zł. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń.

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Stanisława Kubasiaka( lat 88), + Mariannę Piórkowską (lat 80), + Franciszkę Mamcarz (lat 82), +Stanisławę Sulka (lat 87)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie