4 Niedziela Wielkanocna

25 IV 2010

1. Dzisiaj przeżywamy czwartą niedzielę wielkanocna nazywaną „niedzielą Dobrego Pasterza”. Jest to światowy dzień  modlitw o powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw w tej intencji.
O godz. 11.00 dzieci z klas III  uroczyście świętują pierwszą rocznicę Komunii Świętej. O godz. 16.30 odprawimy nieszpory.

2. W czwartek – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.

W czwartek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika

W poniedziałek godz. 18.00 Msza Święta w intencji wszystkich maturzystów
z parafii oraz III klas Gimnazjum – o dary Ducha Świętego na czas egzaminów i całe życie.

3. We wtorek 27 kwietnia pociągiem papieskim udamy się na pielgrzymkę
do Częstochowy. Wyjazd ze stacji Maków Podhalański o godz. 5.38 (planowany przyjazd do Częstochowy o godz. 9.29. Wyjazd z Częstochowy o godz. 17.04 i przyjazd do Makowa o godz. 21.24.

4. Informujemy, że Msze Święte wieczorne w tygodniu przez cały rok odprawiać będziemy
o godz. 18.00. Natomiast nabożeństwa (majówki, czerwcówki, Godzina Święta) odprawiać będziemy po wieczornych Mszach Świętych.

Od maja Msze św. z 12.30 przesuwamy na 13.00.

5. W piątek po wieczornej Mszy Świętej odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe
z procesją wokół kościoła.

6. W sobotę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika i pierwsza sobota miesiąca.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 świętować będziemy w naszej wspólnocie jubileusze
25 – lecia i 50 – lecia małżeństw. Jubilatów można jeszcze zgłaszać w kancelarii. Po Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz zaprasza Czcigodnych Jubilatów na miłe spotkanie do Sali „Stodoła”.

8. W dniu 2 V 2010 r. o godz. 14.45 zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe w intencji ojczyzny na Wzgórze Pamięci w Makowie Dolnym.

9. Przed nabożeństwem Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy w intencji zmarłych.

10. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje, że w związku z przebiegiem trasy
18 Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej przez ulice Makowa Podhalańskiego (ul. Kościuszki, Kasztanowa, 3 Maja, Szpitalna, Mieszka I, Sienkiewicza, Kochanowskiego, Orzeszkowej, Świerkowej, Bema, Wolności oraz Rynku) nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym
w dniu imprezy 8 maja 2010 r. w godzinach 14.30 – 17.00.

11. Firma usługowa BERT informuje, że w związku w związku z rozbudową sieci teletechnicznej, mającą na celu zapewnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu dla wszystkich mieszkańców, na terenie Makowa i Grzechyni nastąpią utrudnienia w czasie budowy (w terminie od maja 2010 r – grudnia 2010r)

++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Pawła Chowańca

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.