Przejdź do treści

5 Niedziela po Wielkanocy

1. Dzisiaj świętujemy 5 Niedzielę Wielkanocną. O godz. 9.30 odprawimy Mszę Świętą w intencji Szanownych Jubilatów przezywających 25 i 50 i 60 – lecie sakramentu małżeństwa. Jest to święto dla całej parafii, której patronuje Matka Boża, Królowa i Opiekunka Rodzin. Ta uroczystość jest również cennym świadectwem wierności małżeńskiej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30  Nieszpory. Po Mszy św. o godz.17.00 zapraszamy do  Sali „Stodoła” na  projekcję filmu pt. „Bóg nie umarł.” Wstęp wolny.

2. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek (25 kwietnia)–  Święto św. Marka, Ewangelisty

piątek (29 kwietnia) – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

3. W sobotę (30 kwietnia) po Mszy św. wieczornej odprawimy pierwsze Nabożeństwo majowe z procesją Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać po Mszach św. wieczornych, a w niedziele o godz.16.30. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje i w intencji Światowych Dni Młodzieży.

4. Organizatorzy Pikniku Charytatywnego dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dziękują za okazaną pomoc i życzliwość. Zebrano kwotę w wysokości 17 084,98. Msza św. w intencji organizatorów i darczyńców pikniku zostanie odprawiona 16 maja (poniedziałek) o godz. 18.00

5. Przedsiębiorstwo Wodno – Kanalizacyjne „Eko – Skawa” informuje że od dnia 25 kwietnia do 10 maja w Makowie Podhalańskim os. Działy Makowie, Za Wodą, ul. Szkolna i Polna i w Grzechyni będą prowadzone przez projektantów uzgodnienia przebiegu trasy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do budynków.

6. Kolpingowski Klub Seniora działający przy parafii Przemienienia Pańskiego w Makowie organizuje dwudniową wycieczkę do Biskupina, Gniezna i Poznania w dniach 14 – 15 maja. Koszt wycieczki 260 zł. Zgłoszenia prosimy kierować pod nr. telefonu 506 221 849.

7. Zarząd Osiedla Maków Centrum organizuje w niedzielę 1 maja o godz. 15.00 w budynku Domu Kultury przy ul. Kościuszki w Makowie zebranie mieszkańców Makowa Centrum.

8. W poniedziałek (25 kwietnia) o godz. 18.30 w Sali „Stodola” odbędzie się spotkanie dla wszystkich  wolontariuszy  Światowych Dni Młodzieży. Na spotkanie prosimy przynieść 50 zł, które jest opłatą za pakiet wolontariusza biorącego udział w ŚDM.

Intencje Mszalne

 

† † †

W minionym tygodniu odeszły do wieczności:

Śp. Joanna Żywczak (lat 84), Genowefa Bury (lat 85)

Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

 

 

Skip to content