5 Niedziela po Wielkanocy

22 V 2011

1. Dziś 5 niedziela wielkanocna.

W dniu dzisiejszym dzieci z klas II na Mszy Świętej o godz. 11.00 przeżywają uroczyście pierwsze pełne uczestnictwo w Eucharystii – Pierwszą Komunię Świętą.
W kolejne dni „Białego tygodnia” dzieci będą się z nami modlić w czasie wieczornej Mszy Świętej
i majówki. Otoczmy serdeczną modlitwą naszych małych braci i siostry, które doświadczają wielkiej miłości Boga. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe.

wtorek –    Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

3. W sobotę w Katedrze na Wawelu Ksiądz Kardynał wyświęci nowych kapłanów dla naszej diecezji, a wśród nich diakona Grzegorza Kilanowicza i Michała Stryszawskiego, którzy wśród nas odbywali praktykę duszpasterską.

4. We wtorek o godz. 17.00 odprawimy Mszę Świętą w grocie przy ul. Źródlanej. W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta w kaplicy bł. Jana Pawła II. W czwartek zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji matek z okazji Dnia Matki.

5. Przyjmujemy zapisy na czuwanie młodzieży w Lednicy (10 miejsc wolnych).

6. W niedzielę 29 maja w Skawicy przy pomniku Jana Pawła II o godz. 16.00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynne za beatyfikację. Po Mszy Świętej koncert zespołu „De Press”

7. Rodzina Biskupów z Grzechyni dziękuje za pomoc dla niepełnosprawnego syna. W ubiegłą niedzielę złożono na ten cel 3 982 zł, 66 gr, 20 Euro. Bóg zapłać.

+++++++++++++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Stanisława Mrowca, Halinę Bałos

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Do pobrania:

Intencje 22.05