5. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy piątą niedzielę wielkanocną. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00.

– poniedziałek, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy a także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej,

– środa, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,

– czwartek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

– piątek, 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski i odnowienie Ślubów Jasnogórskich. Msze Święte w Sanktuarium i w kaplicach odprawimy w porządku niedzielnym. O godz. 9.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny. Z racji uroczystości, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– sobota, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą i wyjątkowo w czwartek  od godz.  17.00 do 18.00. W pierwszy piątek spowiedzi nie będzie z powodu porządku niedzielnego Mszy Świętych. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo majowe i nabożeństwo pierwszej soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.15 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej. Odwiedziny chorych w tym miesiącu będą w całej parafii w sobotę, 4 maja – w Grzechyni od godz. 8.30 i od godz. 9.00 w pozostałej części parafii.

4. We wtorek, 30 kwietnia, po Mszy Świętej o godz. 18.00, odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W czasie nabożeństw majowych będziemy się modlić szczególnie za papieża, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje oraz w intencji Kongresu Eucharystycznego.

5. Próba dla dzieci z klas III przed Uroczystością I Komunii Świętej będzie we wtorek, 30 kwietnia, o godz. 15.00 dla dzieci z Grzechyni i z Makowa Dolnego oraz o godz. 16.15 dla dzieci z Makowa Centrum.

6.  W poniedziałek, 29 kwietnia, rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, którego uroczystość będziemy świętować w środę, 8 maja.

7. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych będzie w sobotę, 4 maja, o godz. 10.00, w kaplicy św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium.

8. W maju deklaracje opiekuna/dysponenta grobu będzie można składać w poniedziałek, 6 maja, od godz. 15.00 do 17.30 w kancelarii parafialnej.

9. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała wypada 30 maja. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy uroczystą procesję do czterech ołtarzy. Przejdziemy z Sanktuarium ul. Kościelną, na Rynek, ul. Sienkiewicza, ul. Kościuszki, al. Kasztanową, ul. 3 Maja na Rynek i ul. Kochanowskiego na schody. O przygotowanie I ołtarza przy budynku OSP prosimy strażaków z OSP Maków Centrum wraz z rodzinami, II ołtarza w okolicy szpitala – Grupy modlitewne działające przy parafii, III ołtarza przy figurze Matki Bożej na Rynku – Związek Podhalan, Zespół Babiogórzanie Polana Makowska i Rodzinę Kolpinga, IV ołtarza na schodach – rodziców dzieci pierwszokomunijnych. O obsługę procesji prosimy mieszkańców Makowa Dolnego.

10. Na remont schodów i na cele inwestycyjne w parafii złożono ofiary w wysokości  8.000 zł., na kaplicę w Grzechyni 5.000 zł. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Marcina Zajdę (35 lat)

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci