5. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj obchodzimy piątą Niedzielę Wielkanocną. O godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nieszpory wielkanocne i Msza Święta wieczorna.

poniedziałek – Święto św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.

środa – wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika

czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła

piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze Święte w tym dniu w Sanktuarium i w kaplicach odprawiamy w porządku niedzielnym. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą i w piątek w czasie Mszy Świętych. Odwiedziny chorych  z posługą sakramentalną będą dopiero 10 i 11 maja. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty.

4. W poniedziałek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością św. Stanisława, biskupa  i męczennika

5. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będziemy odprawiać w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele o godz. 16.30. W kaplicach w Dolnym Makowie i w Grzechyni majówki będą śpiewane codziennie o godz. 17.00.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Jana Czaję i Mariannę Barcik

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne