5. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj świętujemy 5. Niedzielę Wielkanocną. Dzisiaj również o godz. 9.30 odprawimy Mszę Świętą w intencji ojczyzny, po której udamy się do miejsc pamięci w Makowie. Ze względu na to, że dzień 3 maja w tym roku wypada w niedzielę wielkanocną, za zgodą Stolicy Apostolskiej Uroczystość NMP Królowej Polski świętowana był w dniu wczorajszym.

Dzisiaj o godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta wieczorna.

W przyszłą niedzielę – 10 maja

na Mszy Świętej o godz. 11.00

uroczyste przyjęcie – inauguracja nowych Rodzinnych Róż Różańcowych

2. W sobotę i  niedzielę w sali „Stodoła” odbywać się będą katechezy dla narzeczonych.

3. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w dni powszednie odprawiamy po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.30.

poniedziałek –  wspomnienie św. Floriana, męczennika

wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

środa – święto świętych  Apostołów Filipa i Jakuba

piątekUroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Procesja z Wawelu na Skałkę odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 9.00. Do udziału  w uroczystościach serdecznie zaprasza ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. (zaproszenie).

4. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną w całej parafii – w piątek od godz. 9.00 w Grzechyni, w sobotę od godz. 9.00 w pozostałej części parafii.

5. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim informuje, że przyjmowane są wnioski do projektu „Pierwszy dzwonek” na rok szkolne 2015/2016. Projekt polega na udzieleniu wsparcia dla uczniów z rodzin wielodzietnych w zakresie zwiększenia ich szans edukacyjnych. Szczegóły podane są w gablocie ogłoszeń.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Barbarę Łobczowską (lat 66), Kazimierza Surzyna (lat 61), Władysławę Miehle (lat 86) i Franiszka Bałosa (lat 83)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.