5 Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy 5 Niedzielę po Wielkanocy O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru „Przemienienia”. Znajdziemy w nim fotorelację  z tegorocznego Misterium Wielkopostnego, przebieg Uroczystości Wielkiego Tygodnia, oraz Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

– Wtorek (1 maja)wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

Środa (2 maja)wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

– Czwartek (3 maja) Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. przejście do miejsc pamięci w Makowie Podhalańskim, oraz przegląd pieśni patriotycznych na Estradzie Makowianka

– Piątek (4 maja)wspomnienie św. Floriana, męczennika

– Sobota (5 maja)wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

3. W poniedziałek 30 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Pierwsze nabożeństwo z procesją dookoła kościoła odprawimy po wieczornej Mszy św. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 16.30.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Święta, dodatkowo w piątek od 6.30 do 8.00 i od 15:00 do 18:00, o godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od 9:00 a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00. W sobotę o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny a  po niej nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 9:30 Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin z okazji Gminnych obchodów dnia strażaka oraz święta św. Floriana połączone z Jubileuszem 135-lecia Straży Pożarnej i poświęceniem samochodu dla OSP w Makowie Podhalańskim.

6. W niedzielę 6 maja o godz. 16:00 na osiedlu Bryndze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców oraz zostanie poświęcony nowy krzyż.

7. Arcybiskup Metropolita Krakowski udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 4 maja. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych.