5. Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy 5 Niedzielę po Wielkanocy. O godz. 11.00 będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III ze Szkół Podstawowych z całej naszej parafii. Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać swój „biały tydzień” uczestnicząc we Mszy św. o godz. 18.00 i w nabożeństwach majowych. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz.. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza Święta.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Środa (22 maj) – wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy – w tym dniu odprawimy kolejne nabożeństwo ku Jej czci. O godz. 17:15 odmówimy część różańca świętego polecając wszystkie intencje. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż i pamiątek związanych z postacią świętej.

Piątek (24 maja) – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9:30 będziemy przezywać Jubileusze Małżeńskie ( 25, 50, 60 i 65 lat). Czcigodnych Jubilatów zgłaszamy w kancelarii parafialnej. O godz. 11:00 pobłogosławimy mownych ministrantów dla naszej wspólnoty parafialnej.

4.  W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych o godz. 8:00, 9:30 i 11:00 przed Sanktuarium będzie możliwość nabycia pamiątek związanych z 40. Rocznicą Koronacji Obrazu.

6. Zapraszamy na jednodniowa wycieczkę „Pętla Beskidzka” w dniu 17 czerwca 2019 roku. Zapisy w kancelarii parafialnej cena 129 zł a ulgowy 125 zł. Zapraszamy również na wycieczkę do Wrocławia w dniu 18 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej cena 222 zł a ulgowy 205zł.  Program wycieczek umieszczony jest w gablocie ogłoszeń.

7. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości  6900 zł. Bóg zapłać.

† † †

+Krystynę Radwan (lat 57)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci