5 Niedziela Wielkanocna

2 V 2010

1. Dzisiaj  5 Niedziela Wielkanocna. O godz. 11.00 Msza Święta w intencji Jubilatów przeżywających
w tym roku srebrne i złote gody. O godz. 13.00 Msza Św. chrzcielna. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe.

Majówki w tygodniu odprawiamy po wieczornej Mszy Świętej, a w kaplicach o 16.30.

Dzisiaj o godz. 14.45 zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe w intencji ojczyzny na Wzgórze Pamięci w Makowie Dolnym. Przed nabożeństwem Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy
w intencji zmarłych.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 wyruszy tradycyjna procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na renowację naszego Sanktuarium. Za tydzień o godz. 13.00 „roczki” dzieci i Msza Św. w intencji strażaków i ich rodzin z całej Gminy.

3. Jutro Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00, 17.00.

W kaplicach: Grzechynia – 8.15, Dolny Maków – 9.30.

Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w Makowie o godz. 9.30.

4. Kalendarz liturgiczny

wtorek – wspomnienie św. Floriana,

środa – wspomnienie bł. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

czwartek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

sobota – Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
i Archidiecezji Krakowskiej.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą oraz w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W piątek
o godz. 16.00 odprawimy Mszę Święta dla dzieci.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

W piątek od godz. 9.00 w Grzechyni

W sobotę od godz. 9.00 w Makowie Centrum oraz w Makowie Dolnym i Białce

Spowiedź w Grzechyni w czwartek o godz. 16.00, a po spowiedzi Msza Św.

Spowiedź w Dolnym Makowie w środę o godz. 16.00. Po spowiedzi Msza Św.

6. 4 czerwca o godz. 21.00 z Dworca PKP w Makowie wyjazd na czuwanie w Lednicy. Zapisy u p. Anny Woźnej. (tel. w gablocie na plakacie, koszt 85 zł.)

7. Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Suchej Beskidzkiej informuje, że wnioski o przyznanie płatności obszarowych są przyjmowane w terminie 15 III – 17 V (od poniedziałku do piątku). Szczegóły w gablocie.

8. Zbliża się 13 maja i pierwsza w tym roku Fatima. Intencje na Mszę św. zbiorowa przyjmowane są
w kancelarii. O przygotowanie asysty w maju prosimy kandydatów do bierzmowania.

9. W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się w kościele próba liturgiczna dla dzieci z klas II.

10. W środę o odz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla „trójek klasowych” rodziców dzieci z klas II

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Tadeusza Rusina

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.