5. Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj 5 niedziela Wielkiego Postu. O godz. 16.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w następującym porządku: w piątek: dla dzieci – o godz. 16.00, a o godz. 17.15 – dla młodzieży i dorosłych. W niedziele Droga Krzyżowa zaraz po Mszy Świętej o godz. 11.00. Droga krzyżowa w Grzechyni i w Dolnym Makowie w piątek o godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy Drogę Krzyżową na Makowską Górę.

Dzisiaj o godz. 18.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się premiera Misterium Męki Pańskiej pt: „Przyjdźcie do Mnie, a Ja was pokrzepię”. Kolejne przedstawienia odbędą się w dniach 26 – 31 III (od poniedziałku do soboty) o godz. 18.00.

2. Codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 8.30 do 17.45 w kaplicy Miłosierdzia Bożego odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji jest możliwość skorzystania
z sakramentu pokuty w godzinach 14.00 – 15.00. O godz. 15.00 codziennie odmawiamy Koronkę  do Bożego Miłosierdzia.

W piątki o godz. 15.00 w kaplicy odprawiamy Mszę Świętą wspólną w intencji zmarłych. Intencje za zmarłych można zgłaszać w kancelarii.

W czwartek o godz. 17.00 w kaplicy bł. Jana Pawła II odprawimy Mszę Świętą w intencjach zgłoszonych przez wiernych. Po Mszy Świętej można uczcić relikwie bł. Jana Pawła II.W sobotę Msza św. o godz.8 w intencji rodzin.

3. Jutro w liturgii obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia. O godz. 18.00 będzie można uroczyście złożyć deklarację duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje można zabrać z kruchty kościoła.

4. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. O godz. 11.00 uroczysta Msza Święta z obrzędem poświęcenia palm i procesją palmową wokół kościoła.

5. Straż Pożarna usilnie prosi i apeluje, aby nie wypalać traw.

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: 2 kwietnia (poniedziałek): od godz. 9.00. Prosimy zgłosić również chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki.

7. Czciciele Krwi Chrystusa zapraszają w dniu 12.05.20012 do wzięcia udziału w jednodniowej pielgrzymce do Wambierzyc i Krzeszowa woj. Dolnośląskie. Zapisy u Pani Ewy Zaręba. Zmianka różańcowa Czcicieli Krwi Chrystusa w najbliższą sobotę tj. 31.03.2012 po Mszy Św. o godz.8.

8. Oddający Krew-  prośba z Ujsół proszę dopisać Klinika Hematologii w Katowicach ( Monika Kruczyńska ).

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Mariana Różka, Józefa Kudzię i Jóżefa Dyrcza

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci