5. Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj obchodzimy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Po Sumie o godz. 11.00 droga krzyżowa, o godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta wieczorna. Po wieczornej Mszy Świętej odprawimy drogę krzyżową na Makowską Górę. Po Mszy Świętej można nabyć marcowy numer „Przemienienia”. Po Mszy Świętej o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 13.00 przy kościele odbywa się kiermasz stroików wielkanocnych zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim.

2. Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Porządek rekolekcji wywieszony jest w gablocie parafialnej. Kartkę z porządkiem rekolekcji można również zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.

Rekolekcje szkolne odbywać się będą po południu. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek od godz. 9.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 17.00.

W Wielki Poniedziałek o godz. 9.00 odwiedzimy z posługa sakramentalną chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki. Chorych proszę zgłaszać w kancelarii parafialnej.

3. Kalendarz liturgiczny

wtorek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Józef i Pan Kościelny. Solenizantom życzymy wszelkich łask Bożych oraz wstawiennictwa świętego Patrona.

4. Zebranie mieszkańców wsi Grzechynia odbędzie się w dniu 23 III o godz. 16.00 w Zespole Szkół   Grzechyni.

5. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Uroczyste błogosławienie palm  i procesja do kościoła odbędzie się o godz. 11.00. Po Mszy Świętej konkurs palm. W tym dniu o godz. 9.30 uroczyste błogosławienie nowych lektorów z naszego dekanatu.

O godz. 14.15 droga krzyżowa na Wzgórze Pamięci w Dolnym Makowie. W Niedzielę Palmową po wieczornej Mszy Świętej w naszym kościele odbędzie się koncert „Najstarsze Polskie Pieśni Pasyjne”  w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej z Suchej Beskidzkiej.

6. W sobotę o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza Święta w int. ś.p. ks. Kazimierz Jancarza.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy

+ Małgorzatę Hudziak

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.