5. Niedziela Wielkiego Postu

1. Świętujemy 5. Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie odprawiona droga krzyżowa, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Przed kościołem można nabyć baranka na stół wielkanocny w ramach corocznej akcji Caritas.  Dzisiaj o godz. 14.45 na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawione nabożeństwo drogi krzyżowej. Przed nabożeństwem w kaplicy Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.00 w naszym Sanktuarium odprawimy comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity, z poświęceniem róż. Możliwość zakupienia róż od godz. 15.30. Dzisiaj przed naszym Sanktuarium kiermasz prac Wielkanocnych wykonanych przez mieszkańców DPS w Makowie Podhalańskim.

2. W środę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Porządek Mszy Świętych w tym dniu: 6.30, 7.00, 8.00, 9.30, 18.00. Jak co roku, zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można odebrać w kruchcie kościoła. Złożymy je uroczyście na Mszy Świętej o godz. 9.30.

3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00. O godz. 17.15 zapraszamy na spektakl oparty na rozważaniach Drogi Krzyżowej, przygotowany przez zespół Noro Lim z Krakowa. W kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest o godz. 15.00.

4. 28 marca (sobota), o godz. 11.00 na Krowiarkach zostanie odprawiona Msza Papieska. 28 marca (sobota) o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Grzechyni odbędzie się zebranie wiejskie.

5. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. O godz. 9.30 Msza Święta z obrzędem pobłogosławienia nowych lektorów naszego dekanatu. Uroczysta Msza Święta z procesją palmową o godz. 11.00. Zapraszamy także do udziału w tegorocznym konkursie na najpiękniejszą palmę. Po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo drogi krzyżowej na Makowską Górę, w intencji Światowych Dni Młodzieży.

6. Organizujemy wyjazd do Krakowa w Wielki Czwartek dla ministrantów, lektorów i młodzieży. Zapisy w kancelarii, koszt wyjazdu 15 zł, wyjazd w Wielki Czwartek o godz. 8.00 spod schodów.

7. Kapłani z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzą chorych:

-Wielki Poniedziałek – Grzechynia od 9.00

-Wielki Wtorek – pozostała część parafii od 9.00

Osoby, których kapłani nie odwiedzają co miesiąc, należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

8. W dniu 30 marca, w Wielki Poniedziałek, o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Lourdes. Na spotkaniu należy uregulować pozostałą cześć należności. W tym roku mija 10 rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch, w terminie 19 – 26 września 2015 r. Koszt 1750 zł. W programie m.in. nawiedzenie grobu  Św. Jana Pawła II, Cascia, Piza, Werona, Genua, Subiaco, Asyż, Sanktuarium Maryjne w Mariazel (Austria) i Kahlenberg. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej i w kancelarii.

+ Alekosa Dasiosa (lat 87), + Anastazję Ruszkiewicz (lat 98), + Juliannę Polak (lat 90),

+ Stanisławę Listwan (lat 91), + Henryka Kawulaka (lat 83), + Wandę Karmańską (lat 90)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje 22.03.