5 Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 9.30 zmianka Tajemnic Różańca św. Po Mszy św. o godz. 11.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.  Na Mszy św. o godz. 13.00 udzielimy sakramentu chrztu św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przed kościołem w ramach corocznej akcji Caritas można nabyć baranka na stół wielkanocny. Zapraszamy na wielkopostne Misterium pt. „Golgota”, które przedstawiane jest w Sali „Stodoła” w dniu dzisiejszym o godz. 15.00 i 18.00 oraz od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej. Dzisiaj o godz. 13.45 na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawione nabożeństwo drogi krzyżowej. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i 17.15. W kaplicach nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w piątki o godz. 15.00. Za tydzień (9 kwietnia) przed naszym Sanktuarium od godz. 9.00 odbędzie się kiermasz prac Wielkanocnych wykonanych przez mieszkańców DPS w Makowie Podhalańskim

2. W tym tygodniu przezywać będziemy I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.10 Msza św. w kaplicy św. Jana Pawła II w intencji powołań. W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 6.30 – 8.00 oraz od 15.00 – 18.00. O godz. 16.00 Msza św. Spowiedź również w tygodniu pół godziny przed Mszą św. W kaplicach spowiedź w poniedziałek w Grzechyni o godz. 15.00, w Makowie Dolnym o godz. 15.30.
Chorych z posługa sakramentalną odwiedzimy w piątek (7 kwietnia) od godz. 9.00 w Grzechyni. W pozostałej części parafii w sobotę również od godz. 9.00. Droga Krzyżowa w I piątek miesiąca o godz. 17.15.

3. W środę (5 kwietnia) na Osiedlu Tysiąclecia w Makowie Podhalańskim o godz. 17.00 zostanie odprawione Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie mieszkańców osiedla.

4. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Uroczysta Msza Święta z procesją palmową o godz. 11.00. Zapraszamy także do udziału w tegorocznym konkursie na najpiękniejszą palmę. Po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo drogi krzyżowej na Makowską Górę.

5. Organizujemy wyjazd do Krakowa w Wielki Czwartek dla ministrantów, lektorów i młodzieży. Zapisy w kancelarii, koszt wyjazdu 15 zł, wyjazd w Wielki Czwartek o godz. 8.00 spod schodów.

6. Kapłani z przedświąteczną posługą sakramentalną odwiedzą chorych: w Wielki Poniedziałek od godz.9.00. Osoby, których kapłani nie odwiedzają co miesiąc, należy zgłosić w kancelarii parafialnej

7. W niedzielę (30 kwietnia) na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy uroczyście obchodzić Jubileusze 50-lecia i 25-lecia sakramentu małżeństwa. Czcigodnych jubilatów prosimy zgłaszać do kancelarii parafialnej.

8. Burmistrz Makowa Podhalańskiego zwraca się z prośbą do właścicieli działek przylegających do dróg gminnych o dokonanie przycięcia gałęzi drzew i krzewów powodujących utrudnienia w ruchu drogowym.

9. W przyszłą sobotę i niedzielę odbędą się w naszym sanktuarium katechezy dla narzeczonych.

† † †

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

+ Maria Ksprzak (lat 65), Jerzy Głuszek (lat 58), Helena Zemlik (lat 74)

Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie….