5. Niedziela Wielkiego Postu – porządek rekolekcji

1. Obchodzimy 5. Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej
o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 13.00 uroczysta Msza święta chrzcielna. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie odprawiona droga krzyżowa, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Dzisiaj przed kościołem można nabyć baranka na stół wielkanocny w ramach corocznej akcji Caritas.
Dzisiaj o godz. 14.30 na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawione nabożeństwo drogi krzyżowej. Przed nabożeństwem w kaplicy Koronka do Bożego Miłosierdzia.

O godz. 19.15  w Sali „Stodoła” odbędzie się premiera tegorocznego Misterium Męki Pańskiej pt. „Oto czynię wszystko nowe”. Kolejne przedstawienia odbywać się będą od 7 – 12 IV.

2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które głoszą ojcowie Bernardyni.

Porządek rekolekcji:

Poniedziałek (7 kwietnia)

8:00 Msza Święta z nauką ogólną

Po Mszy Świętej nauka dla małżeństw
14:30 Nauka dla dzieci (klasy 0–3 SP)
15:30 Nauka dla dzieci (klasy 4–6 SP)
16:30 Nauka dla uczniów gimnazjum, liceum i technikum
18:00 Msza Święta z nauką ogólną
Po Mszy Świętej nauka dla małżeństw
kaplice:
9:00 Grzechynia – nauka dla dzieci kl. 0 – IV (w szkole)

10:00 Grzechynia – nauka dla dzieci kl. V – VI oraz la młodzieży z Gimnazjum (w szkole)

11:30 (Maków Dolny) – nauka dla dzieci

Wtorek (8 kwietnia)
8:00 Msza Święta z nauką ogólną
Spowiedź 9:00 – 12:00
Spowiedź 15:00 – 18:00
18:00 Msza Święta z nauką ogólną
Po Mszy Świętej nauka dla osób samotnych, wdów, wdowców

Spowiedź w Grzechyni 15:00 –15:45
Spowiedź w Dolnym Makowie 11:00 –12:00

Środa (9 kwietnia)
8:00 Msza Święta z nauką ogólną i błogosławieństwem rekolekcyjnym
10:00 Msza Święta dla osób chorych i starszych (z sakramentem namaszczenia chorych)
15:00 Msza Święta z nauką dla dzieci ze szkoły podstawowej
16:30 Msza Święta z nauką dla młodzieży
18:00 Msza Święta z nauka ogólną i błogosławieństwem rekolekcyjnym
kaplice:
9:00 Msza Święta z nauką ogólną i dla dzieci oraz młodzieży wraz z błogosławieństwem rekolekcyjnym (Grzechynia)
11:30 Msza Święta z nauką ogólną i dla dzieci oraz młodzieży wraz z błogosławieństwem rekolekcyjnym (Maków Dolny)

3. W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na kolejne czuwanie przed 35 rocznicą koronacji Obrazu Matki Bożej Makowskiej. To czuwanie przygotowały dzieci z naszego Zespołu Szkół.

4. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Uroczysta Msza Święta z procesją palmową o godz. 11.00. Po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo drogi krzyżowej na Makowską Górę. Droga krzyżowa na Osiedlu Tysiąclecia będzie odprawiona w najbliższy wtorek o godz. 18.30

5. Organizujemy wyjazd do Krakowa w Wielki Czwartek dla ministrantów, lektorów i młodzieży. Zapisy w kancelarii, koszt wyjazdu 15 zł, wyjazd w Wielki Czwartek o godz. 8.00 spod schodów

Organizujemy również wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce w dniu 19 maja (poniedziałek). Koszt – 75 zł. Zapisy w kancelarii.

6. Mieszkańcy, Dyrekcja i Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim zapraszają na kiermasz stroików wielkanocnych w dniu 13 IV w godz. 9.00 – 14.00 przy naszym Sanktuarium.

+ Stefanię Ceremuga

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.