5 niedziela Wielkiego Postu

10 IV 2011 r.

1. Dzisiaj piąta niedziela Wielkiego Postu. Dzisiaj o godz. 9.30 będzie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar Katynia i katastrofy smoleńskiej. Po Mszy Świętej będą złożone kwiaty pod pomnikiem. O godz. 11.00 poświęcimy książeczki dla dzieci z klas II. O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci.

O godz. 14.45 na Wzgórzu Pamięci Droga Krzyżowa w intencji dziękczynnej za beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Przed nabożeństwem Koronka do Miłosierdzia Bożego
w kaplicy w Dolnym Makowie. O godz. 16.00 Gorzkie Żale i Msza Święta wieczorna.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na renowację naszego Sanktuarium.

2. W sobotę od godz. 10.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami. Prosimy zgłosić w kancelarii tych chorych i starszych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca.

3. W tym tygodniu gimnazjaliści zdaja egzaminy kompetencyjne. Wszystkich gimnazjalistów zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.00 na Mszę Świętą w ich intencji.

4. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla „trójek” rodziców dzieci
z klas III.

5. Za tydzień świętować będziemy niedzielę palmową, pamiątkę uroczystego wjazdy Jezusa do Jerozolimy. O godz. 11.00 odprawimy uroczystą Sumę z obrzędem poświęcenia palm i procesją
z palmami. Po Mszy Świętej odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę.

W niedzielę palmową o godz. 15.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się wzruszająca inscenizacja
p.t. „Z Wadowic do nieba” w wykonaniu uczniów z klasy II c i III a ze Szkoły Podstawowej
w Makowie Podhalańskim.

Po wieczornej Mszy Świętej odprawimy drogę krzyżową na Makowską Górę.

6. Dzień spowiedzi wielkanocnej w naszej parafii będzie w Wielką Środę 20 IV.

7. Przed Kociołem i w kancelarii można nabyć okolicznościowe medale z okazji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Przed kościołem można również nabyć płytę z pieśniami, jaki były wykonywane w czasie Misterium Męki Pańskiej przez pięć lat.

+++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Cecylię Piątek i Adama Dyducha

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.