5 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś w Kościele 5 Niedzielę Zwykłą, jest to równocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 zmiana tajemnic różańca świętego. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna.  O godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek (5 luty) – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy Świętej o godz. 8:00 poświecenie chleba i wody.

– Wtorek (6 luty) – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

–  Sobota (10 luty) – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

3. W przyszłą niedzielę ( 11 lutego) przypada wspomnienie NMP z Lourdes jest to też XXVI Światowy Dzień Chorego. O godz. 9:30 Msza święta w intencji chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Słowenii i Chorwacji w dniach 28.04.2018 do 05.05.2018, koszt pielgrzymki to 2090 zł. Program i zapisy w kancelarii do końca lutego.

5. Rodzina Szczepana Kachnica dziękuje za pomoc złożone ofiary do puszek  w ubiegłą niedzielę, zebrano 6818 zł i 15 euro.

6. Dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim serdecznie zaprasza na „Ostatki Szkolne”, które odbędą się w dniu dzisiejszym  o godz. 14:00.

7. Rekolekcje dla Maturzystów organizowane przez Grupy Apostolskie RAM odbędą się w terminach:

I termin: 12-14 luty 2018

II termin: 19-21 luty 2018

w Spytkowicach. Koszt 100 zł. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń.

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Annę Kurzak (lat 92), + Andrzeja Nieciąga (lat 57), + Marię Zajdę (lat 69)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie