5. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 5. niedzielę zwykłą i wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka różańcowa dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wieczorna Msza Święta o  godz. 17.00.  Przed naszym Sanktuarium można złożyć dzisiaj dobrowolną ofiarę na potrzeby misji w Kiabakari w Tanzanii. Z góry dziękujemy za wszystkie dary serca, również w imieniu posługującego tam ks. Wojciecha Kościelniaka.

– poniedziałek, 6 lutego  – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy,

piątek, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

– sobota, 11 lutego – wspomnienie NMP z Lourdes i XXXI Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chorych i starszych na Mszę Świętą o godz. 10.00, podczas której będziemy udzielać sakramentu namaszczenia chorych. Od godz. 9.30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Prosimy rodziny i sąsiadów osób starszych o pomoc w ich  dotarciu do naszego Sanktuarium.

3. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 10 – 11 lutego. W piątek, 10 lutego, rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę, 11 lutego, rozpoczęcie o godz.9.00 w parafialnej sali „Stodoła”. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej albo u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci. Zapraszamy wszystkich do świętowania rocznicy urodzin i chrztu świętego naszych młodych parafian. Równocześnie będzie to druga niedziela lutego więc składka będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii.

5. Dzisiaj, na estradzie „Makowianka” obok OSP w Makowie Podhalańskim odbywa się akcja charytatywna na „Pomoc dla Kamila”. Przed naszym Sanktuarium można nabyć domowe wypieki na ten sam cel. Szczegóły na plakatach.

6. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości  2.300 zł. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Ryszarda Biskupa (48 lat), + Irenę Rusin (75 lat), + Mariana Migdałka (87 lat)

+ Helenę Lipka (89 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci