5. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy piątą niedzielę zwykłą. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 11.00 poświęcenie świec dla dzieci z klas trzecich z całej parafii a także wręczenie nagród za najpiękniejsze lampiony roratnie. O godz. 13.00 Msza Święta w intencji wszystkich rodzin, które przyjęły kapłana z wizytą duszpasterską. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00.

– Poniedziałek, 5 lutego – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

– Wtorek, 6 lutego – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy,

– Sobota, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

3. Zbiórka ministrantów z całej parafii odbędzie się w czwartek, 8 lutego, o godz. 16.30 natomiast zbiórka lektorów w piątek, 9 lutego, o godz. 17.15, w kaplicy św. Jana Pawła II.

4. W niedzielę za tydzień, 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes i XXXII Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chorych i starszych na Mszę Świętą w sobotę, 10 lutego, o godz. 10.00, podczas której będziemy udzielać sakramentu namaszczenia chorych. Od godz. 9.30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Prosimy rodziny i sąsiadów osób starszych o pomoc w ich  dotarciu do naszego Sanktuarium.

5. Nasza parafia organizuje samolotową pielgrzymkę śladami wczesnego chrześcijaństwa na Cypr w dniach 7 – 14 maja 2024. Koszt 5390 zł. Zapisy do dnia 25 lutego w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić 1500 zł zaliczki.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci. Młodych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej. Równocześnie będzie to druga niedziela lutego więc składka będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii.

7. W tym roku nasza parafia będzie przeżywać Misje Święte, które poprowadzą Ojcowie Sercanie. Są one planowane w dniach od 9 do 15 marca. Szczegółowy program podamy w najbliższym czasie.

8. Jubileusze małżeńskie w tym roku będziemy obchodzić w niedzielę, 2 czerwca, o godz. 11.00. Szacownych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

9. Został zakupiony olej opałowy do Sanktuarium oraz do sali „Stodoła” za kwotę 17.400 zł.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Franciszka Bródkę (84 lata)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci